999 rezultate për

debuar

PD: Rama është kufomë politike, ka dëbuar në BE 500 mijë shqiptarë Organizatori i protestës së opozitës, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ka kthyer përgji
Treni i shqiptarëve të dëbuar në pranverën 1999 shndërrohet në Muze të Gjenocidit Serb Më 10 prill 2019 në fshatin Bllacë të Hanit të Elezit do të shënohet 20-vjetori i gjenocidit serb dhe spastrimit etnik “
Salvini i përgjigjet Gjermanisë: Do mbyllim aeroportet për charterat me azilantë Zëvendës kryeministri italian njëherësh ministër i Brendshëm Matteo Salvini reagon sot ashpër ndaj informacioneve të ard
Greqia dëbon mbi 4 mijë shqiptarë Policia greke njoftoi sot se për muajin korrik janë dëbuar për në vendet e tyre të origjinës, për hyrje të paligjshme 84
E dëboi gabimisht, Gjermania kthen serish emigrantin Një azilkërkues nga Neubrandenburgu, i dëbuar në mënyrë të paligjshme, do të kthehet së shpejti në Gjermani, raporton “D
Greqia dëbon 3500 emigrantë shqiptarë Greqia për pesë muaj me radhë ka dëbuar në vendi 3 mijë e 427 shqiptarë. Këtë e ka bërë të ditur policia greke me anë
Lajm i keq për shqiptarët që kërkuan azil në Gjermani Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më i vogël se një vit më pa
Gjermania dëbon azilantët, listën e kryeson shqiptarët Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej. Nga kjo shifër, shumica dërm
Dalin shifrat, sa shqiptarë janë dëbuar nga Britania e Madhe Mediat britanike kanë zbuluar numrin e emigrantëve ilegal shqiptarë të dëbuar nga autoritetet e emigracionit në Britanin
Historia tragjike e shqiptares së dëbuar nga SHBA: Çfarë ka Melania Trump më shumë se unë?! Një shqiptare, nënë e 3 fëmijëve sjell për “Daily Mail” historinë e saj të deportimit nga SHBA pas 18 vitesh qëndrimi në
Gruaja e gylenistit të dëbuar nga Kosova: Mediat e Erdoganit gënjyen Osman Karakaya është arrestuar në Kosovë ditë më parë, bashkë me pesë shtetas të tjerë turq, për t'u dëbuar më pas në Tu
Diplomatët e dëbuar amerikanë largohen nga Moska Dhjetra diplomatë amerikanë dhe familjet e tyre u larguan nga ambasada e Uashingtonit në Moskë sot. Tre autobusë u pa
Greqia nis dëbimin me “lopatë”, 668 shqiptarë kthehen në atdhe Shifrat duken të frikshme por sipas një raporti të Policisë Greke, vetëm në muajin Mars janë dëbuar 1181 qytetarë të hua
Diplomati i dëbuar tentoi të instalojë agjentë të Rusisë në qeverinë e Maqedonisë Dëbimi i diplomatit rus nga Maqedonia nuk ishte vetëm veprim për solidarizim me rastin “Skripal”, por ai ka qenë i përfs
Kush është diplomati rus i dëbuar nga Maqedonia Aleksandër Alekseev, këshilltari i pare për kulturë, arsim, shkencë dhe sport, në Ambasadën ruse në Maqedoni, jo zyrtari
Shtëpia e Bardhë bën bilancin: 137 rusë të dëbuar nga 23 vende Shtëpia e Bardhë, me anë të një fotoje në Instagram, tregoi bilancin e rusëve të dëbuar nga partnerët e saj, ku përfshih
600 emigrantë brenda 1 muaji, Greqia u vë fshesën shqiptarëve Greqia mbetet vendi i preferuar i shqiptarëve për të emigruar me apo pa letra në kërkim të një pune e një të ardhme më t
Familja shqiptare dëbohet në 3 të natës nga Gjermania Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte shkuar në Berlin, është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhezo
Ju kujtohet punëtori shqiptar që nuk e lëshonin pronarët- policia e dëbon në mes të natës Pas tre vjetësh, familja shqiptare që kishte shkuar në Berlin, është dëbuar për në vendlindje, shkruan ‘Bild.de’. Xhe
Rrezik për shtetin italian, dëbohen dy shqiptarë Shteti italian ka dëbuar nga territoret e saj dy shtetas shqiptar të cilët banonon në Puglia. Nga raportimet e media