999 rezultate për

debora

Dëbora arrin në lartësinë 10 cm në Elbasan, mbyllen shkollat e katër fshatrave Orët e fundit moti është përkeqësuar në Shqipëri pasi janë shtuar reshjet e dendura të shiut dhe të dëborës. Emergjen
"Mbulohet" Pogradeci, dëbora arrin në trashësinë 15-20 cm (VIDEO) Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme reshjet e dëborës kanë vijuar me një intesitet të lartë, ndërkohë trashësia e dëborës
Dëbora pushton edhe Bulqizën, qyteti zbardhet me shpejtësi Pas reshjeve të dendura të shiut prej 4 ditësh në Bulqizë ku dhe pati edhe përmbytje në rrugë,kanë nisur reshjet e dëbor
Fillon acari, këto zona pritet të mbulohen nga dëbora në orët në vijim Ditën e sotme reshjey e shiut kanë qenë me intensitet më të ulët, por gjithashtu temperaturat kanë pësuar rrënie. Sip
Dëbora zbret deri në 500 metër, si do të jetë moti nesër Dita e Mërkurë pritet të ketë mot me vranësira mesatare deri të dendura ku nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve
U blokuan rrugëve të Madridit nga dëbora, futbollistët e Atleticos udhëtojnë me makinën që kushton 500 euro (VIDEO) Ylli i Atletiko Madrid, Janik Karrasko u detyrua të udhëtojë me një makinë të “vjetër” Fiat Panda të fqinjit të tij, që
Dëbora deri në gjysmë metri në Tropojë, fshatrat mbesin pa energji elektrike Në disa fshatra në Tropojë energfjia elektrike është shkëputur duke i lënë në errësirë mbrëmjeve. Bëhet fjalë për fsh
60 centimetra trashësi, Tropoja paralizohet nga dëbora (FOTO LAJM) Veriu i Shqipërisë është prekur nga reshjet e para të dëborës të cilat kanë shkaktuar probleme të shumta të rrjetit elek
Dëbora e parë në Dardhë, njihuni me akset më problematike Dardha është zbardhur sot nga dëbora. Trashësia e dëborës ka shkuar deri në 3 cm, ndërsa deri më tani problematike është
Dëbora nis të zbardhë Llogaranë, si paraqitet situata në Jug të vendit Moti i keq i shoqëruar me rënie të temperaturave ka sjellë reshjet e para të dëborës në Jug të vendit, ku ka nisur të zb
Dëbora zbardh Italinë, bllokohen rrugët dhe pezullohet transporti hekurudhor Italia po përballet me një mot të keq, ku shumë zona janë përfshirë nga reshjet e dëborës dhe të shiut. Siç raportojn
Javën tjetër nis dëbora, qytetet që do zbardhen Temperaturat mesatare janë ulur me disa gradë gjatë kësaj jave në vend, ndërsa në vijim pritet që të fillojnë reshjet e
Dëbora e parë, Dardha nën "magji të bardhë" Mbrëmjen e djeshme në fshatin Dardhë të Korçës ka rënë dëbora e parë. Reshjet e para të bores u shënuan mbrëmjen e së
Vjeshta vjen e ftohtë, malet e Kukësit zbardhen nga dëbora Përkeqësimi i kushteve të motit në të gjithë vendin ka sjellë borën e hershme në malet e Kukësit. Bora e parë zbardhi
E pazakontë, shikoni si u zbardh Italia nga dëbora në mes të verës (VIDEO) Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Itali, teksa reshjet e borës kanë zbardhur vendin në Pass Stelvio. Fotot e peiz
"Çmendet" moti në Kukës: Dëbora zbardh vendin në mes të pranverës (VIDEO) Sot më datë 6 maji është Dita e Shën Gjergjit e cila festohet për t’a përjetuar ndaljen e Dimrit dhe ardhjen e stinës s
Dimri rikthehet sërish, qytetet mbulohen nga dëbora Duket se dimri ka vendosur të rikthehet sërish edhe njëherë në këtë muaj pranvere. Në Lezhë dhe në Kukës bora ka zbar
Jemi në pranverë, Peshkopia zbardhet nga dëbora (FOTO&VIDEO) Jemi drejt fundit të muajit të parë të pranverës dhe moti ka surpizuar qytetarët e Peshkopisë. Rreshjet e borës kanë
Korça zbardhet nga dëbora, apelohet për kujdes në qarkullim (FOTO LAJM) Korça është zgjuar sot e zbardhur nga dëbora. Në zonat malore trashësia e borës ka shkuar deri në 15 cm duke bërë që në
Dëbora në qarkun e Elbasanit, akset me probleme Reshje intensive bore zbardhin Elbasanin. Gjate mesnates, por edhe mengjesin e sotem ne kete qark ka pasur reshje debore