999 rezultate për

debate

Debate tek Skënderbeu, Ogunjimi përplaset me Karimin dhe braktis stërvitjen i tërbuar Rikthimi në radhët e Skënderbeut pas një jave leje që kishte marrë nga klubi nuk ka qenë shumë pozitiv për sulmuesin bel
DEBATET/ “O çerr, o toç”, sherr dhe fyerje mes anëtarëve të KQZ pas largimit të Prengës Gjatë mbledhjes së djeshme në KQZ ku Armando Prenga dorëzoi në mjënyrë vullnetare mandatit, kanë ndodhur përplasje, akuz
LIGJI/ Zbardhen debatet pa media, ministri i Metës i kërkon llogari Nishanit Afrimi i datës 11 prill 2017, kur Këshilli i Lartë i Drejtësisë pushon së ekzistuari, ka vendosur në pozita të vështira
Debate në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës, demokratët tentojnë bllokimin e kredive dhe bursave Këshilltarët e djathtë në Këshillit Bashkiak të Tiranës tentuan që të bllokonin mbledhjen ku do të merren disa vendime t
Debate në Kuvend, Paloka shpërthen ndaj mungesës së Ramës: Silleni "derrin" në parlament… Ka nisur séanca parlamentare ditën e sotme ku pritet të diskutohen një sërë projektligjesh të rëndësishme. Pas fjal
Debate në komisionin për CEZ, Ristani i mbyll mikrofonin, Balla: Është tapë! Mbledhja e komisionit hetimor për aferën CEZ është shoqëruar si gjithmonë me debate të ashpra, kësaj rradhe mes kryetari
Ministri i LSI anashkalon debatet mbi koalicionin: Populli ka nevojë për punë, jo për politikë Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti sot nga Pogradeci deklaroi se populli kërkon mbështetje, punë, investime. Gjat
DEBATET/ Dritëroi i vdekur fut në sherr Artur Zhejin dhe Pëllumb Kullën Përpos trishtimit për ikjen e një figure të tillë dhe mesazheve ngushëlluesë, vdekja e Dritëro Agollit ka lënë pas edhe
DEBATET/ Shkëlzen Berisha nuk bën betimin, Balla mbyll mbledhjen (VIDEO) Komisioni Hetimor për çështjen CEZ u mbyll edhe ditën e sotme pa dëshminë e Shkëlzen Berishes. Seanca nisi me debate
Gjergj Bojaxhi ngjall debate: Dritëroi, peoti tipik i realizimit socialist Gjergji Bojaxhi ka reaguar nëpërmjet një statusi që pritet të ngjallë debate në lidhje vdekjen e shkrimtarit Dritëro Ago
Zbardhen debatet në Këshillin e Sigurisë, Nishani: Balili çështje ndërkombëtare Punimet e mbledhjes kishin vetëm një qëllim dhe vetëm një temë diskutimi, çështja Balili. Presidenca në një deklaratë pë
Debate në Komisionin e Ligjeve, PS-ja ironizon Ylli Manjanit: Po presim që të vizitohet Shkarkimi i Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë ka shkaktuar debate në forta në mbledhjen e sotme të Komisionit
Debate në Kuvend, Braçe "shpërthen" ndaj Bodes: Mos hajde i dehur në komision Diskutimet për shpërblimet e paketës së sodidaritetit që përmbante akti normative i 2016 u shoqërua me debate dhe batuta
Debate në KQZ, miratohet shpërndarja e fondeve për partitë Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar shpërndarjen e fondeve. Gjatë mbledhjes nuk kanë munguar debatet rreth mu
DEBATET/ Rama-qytetarit: Në pushtet më mban detyra! (FOTO LAJM) Edhe këtë herë, kryeministri Rama nuk i ka kursyer përgjigjet për shumë prej komentuesve me të cilët është përfshirë në
Akuzat e Devis Xherahut/ Rozana Radi: S'më intereson fare! Në këtë edicion në "Kënga Magjike", ajo që bëri më shumë jehonë ishte një deklaratë e Devis Xherahut, i cili akuzonte fi
Debate në Komisionin për CEZ, Berisha-Ballës: Respektova Parlamentin, jo njeriun e dënuar! Edhe sot ka nisur me debate mjaft të ashpra mbledhja e Komisionit Hetimor për CEZ-in, ku është thirrur për të dëshmuar i
Buxheti 2017/ Debate mes Nikollës e deputetëve të PD Deputetët e PD janë përballur me një diskutim mjaft të fortë sot me ministren Nikolla, lidhur me buxhetin për 2017. Ka q
Debate në grupin e PS-së, Braçe shfryn kundër LSI-së: Të arrestojmë ndonjë drejtor Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste debatoi dje mbi marrëdhëniet me aleatin kryesor në qeverisje, LSI-në. Shkak për k
Debate në grupin e PS/ Vaksinat iu jepen fermerëve të LSI-së Deputeti socialist Erion Braçe ka ngritur sot shqetësimin mbi sëmundjen e dermatozës nodulare tek gjedhët, teksa është a
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}