E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
999 rezultate për

daton

Gjendet karfica historike, daton nga viti 1485 Një detektor metali ka zbuluar një karficë ari me vlerë 15,000 funte që mund t’i përkiste mbretit anglez Edward IV, i ci
Përballja mes Liverpoolit dhe Bayernit, historia flet për anglezët Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti i Uefa Champions League, ku janë rezervuar edhe përplasje titanësh. Nënkam
A është ky shkaku që Rita dhe Dua nuk flasin me njëra-tjetrën? Fakti që të dyja vinin nga i njëjti vend dhe ishin rritur po në të njëjtin ambient, kishte krijuar përshtypjen se midis
Zbulohet "përbindëshi i detit", daton 150 milion vjet më parë Shkencëtarët kanë zbuluar një fosil 152 milion vjeçar në Indi. Mbetjet fosilit prej 5.5 metrash u gjetën brenda shkëm
Zbulohet varri më i lashtë i fiseve Maja (FOTO LAJM) Varri i një “mbreti” të lashtë është gjetur në një nga sitet e qytetit të Majas, Waka në veri të Guatemalës. Analizat
​Thaçi mandaton Haradinajn për kryeministër Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka mandatuar Ramush Haradinaj për formimin e Qeverisë së re. Kështu ka bërë të ditur
Eksperti rus: Nëse Ivanovi nuk e mandaton Zaevin, përfundimi mund të jetë tragjik Eksperti rus për çështjet ndërkombëtare, Pavel Kandel, ka paralajmëruar se nëse presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov n
LSDM-ja mandaton sot Zaevin si kryeministër pas firmave të BDI-së Pas marrjes së konfirmimit nga BDI-ja se do t'i japin firmat për të bërë një kryeministër nga LSDM-ja, pritet që partia
“Lorem Ipsum” daton që prej shek I para erës sonë Nëse ju ka rastisur ndonjëherë të shikoni një shembull të një websajti apo një broshurë, mund ta keni pyetur veten pse s
Piramida e parë botërore në Kazakistan, ndërtuar 1.000 vjet para piramidave të Egjiptit(FOTO LAJM) Në Kazakistan është gjetur një piramidë e stilit egjiptian, rreth 3.900 milje në verilindje të Kajros. Mendohet që aj
PBDNJ mandaton Dulen për negociata me PD Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut nis përgatitjet për zgjedhjet parlamentare të 2017. Duket se Dule është mandatu
Ibra nxehet me gazetarin: Ik nëse nuk je i përgatitur (VIDEO) Zlatan Ibrahimovip është i famshëm për mungesën e diplomacisë me gazetarët, veçanërisht me ata që janë të keqinformuar.
BE mandaton EULEX-in t'i ndjekë penalisht politikanët e dyshuar për krime lufte Bashkimi Evropian ka mandatuar misionin e vet në Kosovë EULEX që të merret edhe me rastet që mund te procesohen për gjyk
Ja transformimi i Albana Osmanit ndër vite (FOTO LAJM) Para pak kohësh Albana Osmani u përball me një sërë thashethemesh referuar operacioneve plastike. Për të u përfol n
Gjykata vendos: Thaçi mandaton herën e parë Gjykata Kushtetuese sot ka publikuar vendimin rreth çështjes se kush do të jetë mandatarja e qeverisë së ardhshme. Si
Datë e mallkuar për Italinë, 3 eleminime në 24 Qershor (FOTO LAJM) 24 qershori është një ditë e mallkuar për Kombëtaren italiane, e cila në këtë ditë është eliminuar tri herë nga një Kamp
Verona-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pas fitores me Interin një javë më parë Juventus rikthehet në fushën e lojës në shtëpinë e Hellas Verona, një prej surpi
KQZ mandaton deputetët e rinj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mandatoi këtë të enjte deputetet e rinj që do të zevendesojne 5 ministrat e tjere te kab
4.5 vjet pa shënuar, Kaka rikthehet me supergol (FOTO-VIDEO) Pas një ndeshjeje shumë të mirë në Champions League kundër Barcelonës vjen edhe goli i parë për Ricardo Kaka në Serie A
Nishani mandaton kryeministrin Edi Rama Update -Kryeministri i ri, Edi Rama, është mandatuar nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, për krijimin e qeverisë