999 rezultate për

dates

Nga nësër "STOP" importit të makinave të vjetra, ndryshimi i datës merr në qafë shqiptarët Qeveri e Shqipërisë disa javë më parë mori një vendim për të ndaluar importin e makinave të përdorura nga vendet e tjera
Po vjen dita e ndërrimit të orës, a do të bëhet këtë vit? Ndryshimi i orës ka shkaktuar vetëm pak kohë më parë shumë zhurmë në Komisionin e BE-së pasi u shtrua idea që të hiqej k
Masakroi me thikë të riun, kush është autori i vrasjes në Tiranë Kapet dhe arrestohet autori i vrasjes së shtetasit H. H., 30 vjeç, të ndodhur në mbrëmjen e datës 11 tetor 2018 në zonën
Dekreti i Metës për teatrin, Manja tregon pse u shty votimi Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve në Kryesinë e Kuvendit është mbyllur ku mësohet se votimi për Dekretin e Presidenti
Po "fluturonte" në autostradë, policia kap mat 19-vjeçarin nga Durrësi Policia Rrugore e Tiranës ka ushtruar kontrolle gjatë natës për të ndëshkuar shkëlësit e rregullave rrugore. Polici
Policia jep detaje për të riun që u vdiq në vendin e punës 23-vjeçari nga Peja, Milor Belegu ka humbur jetën të dielën, si pasojë e lëndimeve të pësuara para rreth një jave teksa
Lëkundet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra IGJEUM raporton sot se ka regjistruar një tjetër lëkundje tërmeti pak pas mesnate. Nga të dhënat zyrtare mësohet se t
Tusk: Konfirmimi i datës së negociatave, çështje orësh Presidenti i Këshillit Evropian Dondal Tusk pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev konfirmoi se është çështje orësh që
Fillon dhe del në pauzë seanca e kuvendit Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën plenare, ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur më 8
Sot mbahet seancë plenare, s'ka demarkacion Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë seancën plenare, ku do të diskutohen pikat e papërfunduara nga seanca plenare, mbajtur
Kuvendi njofton për seancë, nuk paralajmërohet demarkacioni Kryesia e Kuvendit ka njoftuar se nesër do mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, me pika të rendit të ditës nga seancat e
Shtyhet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, nuk do të jetë të hënën Ndonëse është raportuar se Kryesia e Kuvendit të Kosovës me shefat e grupeve parlamentare të mblidhet ditën e hënë, lidh
Shtyhet seanca e Kuvendit të Kosovës Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ka mbetur në gjysmë javën e kaluar ku pikë e rendit të ditës ishte interpelanca e kr
Haradinaj, nesër në interpelancë për rritje të pagave Nesër do të vazhdojë séance e Kuvendit të Kosovës e cila ka mbetur në gjysmë javën e kaluar. Në këtë seancë si pikë e
FSHF: Data e zgjedhjeve do të bëhet në shkurt, aty ku mbaron edhe mandati Pasi Komiteti Ekzektutiv vendosi datën 7 shkurt 2018, si ditë në të cilën do të mbahet Asambleja e Përgjithshme Zgjedhor
Mjeku rrëfen të pathënat për shëndetin e Enverit: Çfarë ndodhi pas goditjes në zemër Mjeku i njohur, Sabit Brokaj flet për goditjen e fundit që pësoi Enver Hoxha dhe ndihmën që iu dha për rikthimin e zemrë
Si u "përdhunuan" psikologjikisht shqiptarët edhe për Vit të Ri (FOTO LAJM) Ishte krejtësisht e paprecedent ajo që ndodhi gjatë ditës dhe natës së datës 31 dhjetor. Një pjesë duke qenë të vetëdijs
Dokumenti në Gjermani/ As 28 as 29, ja kur ka ikur ushtari i fundit nga Shkodra Kur iku gjermani i fundit nga Shkodra më 28 apo 29 nëntor? A kërkoi Enver Hoxha të na bashkonte festën me jugosllavët, a
10 ditë i zhdukur, këto janë dy pistat e zhdukjes së avokatit nga Tirana Avokati Besnik Muça prej datës 2 nëntor rezulton i zhdukur. Muça punonte si avokat i pavarur në Tiranë dhe jetonte me
Maqedonia nuk do të marrë pjesë në Eurovision, ja arsyet Emri i Maqedonisë nuk u gjet në listën e 42 pjesëmarrësve në festivalin e këngës evropiane (Eurovision) për vitin e ardh