999 rezultate për

daten

Mbledhja në selinë blu, PD vendos datën për protestën e 9 kombëtare Opozita ka marrë vendimin për viji9min e protestave kombëtare edhe pse tashmë me dekret të Presidentit zgjedhjet janë sh
Jo në 30 qershor! Xhelal Mziu zbulon datën e re të zgjedhjeve Ndërkohë që maxhoranca është në luftë të hapur me Presidentin për datën e zgjedhjev duket se kryebashkiaku i Kamzës Xhel
Qeveria po diskuton shkarkimin, Meta vazhdon konsultat për datën e re të zgjedhjeve Teksa në parlament është duke u zhvilluar seanca penare e rradhës ku pika kryesore e ditës është diskutimi i shkarkimit
Presidenti Meta nis kunsultimet me partitë e djathta për datën e re të zgjedhjeve Pas vizitës së tij në Kosovës, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thërritur në godinën e Presidencës krerët e partive
Balla uron 28 vjetorin e PS, nuk harron të rikujtojë datën e zgjedhjeve Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka uruar ditëlindjen e 28 të Partisë Socialiste përmes një postimi në Faceb
Junker puth Ramën dhe ngatërron datën e zgjedhjeve (VIDEO) a patur një moment të "çuditshëm" këtë të martë në Bruksel teksa në konferencë për shtyp mes Ramës e Jean Claude Juncker
Mbi kolapsin Kushtetues-Politik në vend Presidenti i Republikës Ilir Meta duke shfuqizuar dekretin për zhvillimin e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore,
Meta trondit Ramën: Shtyn datën e zgjedhjeve Vendi ka hyrë tashmë në një krizë totale. Presidenti i Republikës Ilir Meta vendosi pak më parë që të tërheqë dekretin q
Bëhet publike agjenda e vizitës së njeriut të dytë të Vatikanit në Kosovë Dy ditë do të zgjasë vizita e Sekretarit të Shtetit të Vatikanit, kardinalit Pietro Parolin në Kosovë. Përmes një agj
Rama nis fushatën, ku do të zhvillohet mitingu i parë Një ditë pas hapjes së fushatës elektorale, kryeministri i vendit Edi Rama njofton datën e takimit të parë me qytetarët.
I vendosur për 30 qershorin, Rama njofton takimin e hapjes së fushatës Vetëm një ditë pas hapjes së fushatës elektorale kryeministri i vendit Edi Rama ka treguar edhe një herë se zgjedhjet do
Fundi i botës, NASA jep datën se kur do të shkatërrohet çdo gjë Teori të ndryshme qarkullojnë për fundin e botës, një enigmë kjo që ka shoqëruar brezat shekull pas shekull. Sipas
Opozita cakton datën për protestën e ardhshme Opozita ka vendosur që të zhvillojë protestën e radhës në datën 31 Maj, duke e shtuar kështu ndjeshëm presionin në drejt
E përlotur, Theresa May jep lajmin për dorëheqjes nga kryeministria Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May pritet që sot të njoftojë datën e largimit të saj. Kjo gjë është bërë e
Zaevi dhe Ahmeti sot do të caktojnë datën e takimit për ndryshimet e qeverisë Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zae
Mediat greke: Merkel dhe Macron vendosën të mos bënin publik izolimin e Ramës Kanali televiziv grek News24/7 raporton se: “Siç u bë e qartë nga diskutimet të hënën në Konferencën e Berlinit, janë të
Serie A përcakton datën e fillimit të sezonit 2019-2020 Serie A, liga më e dashur për shqiptarët ka përcaktuar datën e fillimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe de
Karl-Heinz Rummenigge njofton datën e dorëheqjes dhe pasuesin e tij Karl-Heinz Rummenigge ka pranuar se do të japë dorëheqjen nga posti i drejtorit të përgjishëm të Bajernit të Mynihut në
Sezoni i ardhshëm nis me ndryshime në Serinë A Seria A do të pësojë ndryshmë sa i përket datave të ndeshjeve. Kështu Italianët kanë hequr dot nga ndeshjet në periu
INTERVISTA/ Bregu thotë ta harrojmë datën e anëtarësimit në BE ... NGA LUTFI DERVISHI Nëse në Ballkan do të jetonin 100 njerëz... 61 prej tyre do të thonin se shqetësimi kryeso