999 rezultate për

datĂ

Konfirmohet data se kur do të luhet derbi mes Milant dhe Interit Derby della Madonnina mes Milanit dhe Interit do të luhet më 4 prill në orën 18.30. Të gjitha ndeshjet e ditës së die
Datat zyrtare, kur do të luhen dy superndeshjet Real-Juventus Shorti i çerekfinaleve të Champions Leagues ka përcaktuar sfidat që priten të luhen në 3-4 prill, ndërsa ato të kthimit
Kjo është data se kur do të hidhet shorti i UEFA Europa League Shorti i UEFA Europa League do të hidhet të premten në orën 13:00. Janë mësuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Europa Le
Kjo Ă«shtĂ« data se kur do tĂ« hidhet shorti i UEFA Champions League Barcelona ka mposhtur Chelsean 3-0, pĂ«r t’u bĂ«rĂ« kĂ«shtu skuadra e tetĂ« qĂ« kalon nĂ« çerekfinale tĂ« UEFA Champions League
Kjo është data kur do të luhet Derbi i Madoninës, Milan - Inter E përditshmja italiane "La Gazzeta Dello Sport" ka publikuar një lajm ku thotë që me shumë mundësi sfida midis Milan dhe
Big Data for Good
Pionieri që parandalon përhapjen e sëmundjeve epidemike Eshtë një program krejt i ri, i vetmi i këtij lloji në botë, që do të aplikohet gjatë këtij viti, së pari në Gana, me që
U shty nga bora e madhe, kur do të luhet Juventus-Atalanta? Bora e madhe detyroi Juventusin dhe Atalantën që të kthehen në dhomat e zhveshjeve gjatë pasdites së djeshme duke bërë q
Sfida Juventus - Atalanta do tĂ« zhvillohet ne njĂ«rĂ«n prej kĂ«tyre datave Ndeshja Juventus – Atalanta u anullua pĂ«r shkak tĂ« rreshjeve tĂ« mĂ«dha tĂ« borĂ«s. Autoritetet e Serie A kanĂ« konfirmuar
Festa e Shën Valentinit zgjat 3 ditë! Cili është kuptimi i çdo date Shkurti është muaji i dashurisë, festohet gjithandej dashuria! Data 14 nuk është e vetmja që festohet. Të dashuruarit e
Mashtrim me vezĂ«t Kinder, mbulohet data e skadimit NĂ« Facebook sonte Ă«shtĂ« shpĂ«rndarĂ« nja fotografi e Njomza Xhemajt, e cila pretendon se nĂ« njĂ« “vezĂ« kinder” e blerĂ« Ă«sht
Opozita sërish në protestë, zbulohen dy datat kur do të dalë në shesh Pas protestës masive në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" më 27 janar, opozita e bashkuar ende nuk ka zyrtarisht një datë
Ndryshon testi i patentës, pyetjet e reja që nga 1 marsi Të gjithë ata që do të hyjnë në testin teorik për të marrë leje drejtimi të kategorisë A1, A2, B1, B2 do të duhet të për
Kalendari i Superiores dhe Kupës së Shqipërisë, FSHF cakton datat se kur do luhen ndeshjet (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike edhe axhendën me ndeshjet që ekipet e Kategorisë Superiore do të zhvilloj
Pasi u mësuan rivalët , caktohen dhe datat kur do përballet Shqipëria Me shortin e hedhur dje në Nyon te Zvicrës, mori rrugë edhe kompeticioni më i ri i UEFA-s, Nations League apo Liga e Kom
Zbardhen datat se kur do të luajë Shqipëria kundër Skocisë dhe Izraelit (FOTO LAJM) Ditën e sotme, Shqipëria u shortua në Grupin 1 të Ligës C, ku do të ketë në grup Skocinë dhe Izraelin. Menjëherë, ja
Mësohet data e takimit të qeverisë kosovare me atë maqedonase Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë zyrtare në Shkup, ku ka zhvilluar takim me kryeminist
MĂ« nĂ« fund Thaçi do tĂ« takohet me Vucicin, caktohet data Delegacioni i KosovĂ«s dhe ai i SerbisĂ« pritet tĂ« rinisin takimet nĂ« Bruksel tĂ« martĂ«n e ardhshme – me 16 janar. Lajmi
Rita Ora do tĂ« vijĂ« sĂ«rish nĂ« KosovĂ«, zbulohet data HerĂ«n e fundit qĂ« ajo vizitoi vendlindjen e saj, KosovĂ«n, ishte gjatĂ« realizimit tĂ« klipit ‘Shine Ya Light’. Por kjo
Samsung Galaxy S9 dhe S9 plus, mësohet data e lansimit Adhuruesit e Samsung së shpejti do të kenë në duar Samsung Galaxy S9. Samsung Galaxy S9 (dhe një version më i madh S9
Opozita bëhet gati, del data kur Basha e Monika duan të rrëzojnë Ramën Opozita ka marrë një vendim të rëndësishmë në lidhje me protestën e cila ishte paralajmëruar se do të mbahej këtë muaj.