999 rezultate për

dasmave

Pandemia la shqiptarët pa martuar! Celebrimet ranë me 22% në 2020-n Pandemia, që ra në gjithë botën dhe në Shqipëri, ka ndryshuar shumë plane, po ashtu dhe shumë tregues demografikë në ven
12 raste të "dështimeve" më epike nga fotot e dasmave (FOTO LAJM) Është shumë e vështirë të kapësh momentin e duhur në fotot e dasmës dhe në të njëjtën kohë të përpiqesh që ai moment të
Njihuni me fotot më të bukura të dasmave në botë (FOTO LAJM) Dasma është një ndër momentet më të rëndësishme të të gjithë jetës. Një pjesë e rëndësishme e saj janë fotot. Të gjit
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Nuk zuri mend me të parën e as me të dytën, gjobitet për herë të tretë pronari i lokalit të dasmave Pavarsisht paralajmërimeve të policisë dhe te autoriteteve të tjera për të shmangur vendet e grumbulluara me qëllim para
Policia "rëndon dorën", tre milion lekë gjobë lokaleve të dasmave në Tiranë Policia e Tiranës ka ndëshkuar me nga 3.000.000 lekë gjobë, pronarët e dy restoranteve, pasi u konstatuan duke ushtruar
Shqiptarët të fiksuar pas dasmave, gjoba të majme pronarëve të lokaleve Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një pronar të lokalit në fshatin Sallmone, Shijak si dhe në rrugën Berat-Uzn
Sezoni i dasmave po vjen, pse nuset mbajnë lule Para ditës së madhe të martesës, nuset duhet të dinë se si qëndron e vërteta e buqetës së luleve. Mesa duket, histori
Ndalimi i dasmave në Itali, nuset në protestë Një shoqatë italiane e dasmave ka organizuar një manifestim të pazakontë të martën, me ç’rast 15 vajza të veshura me fus
Hoti e mohon: Akoma nuk është vendosur për lejimin e dasmave Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, konfirmoi se Qeveria e Kosovës ende nuk ka vendosur për lejimin e dasmave dhe ahe
Gold AG paralajmëron dy projekte të reja gjatë verës, mbështet kërkesat për mbajtje të dasmave Reperi Arian Agushi i njohur me emrin artistik Gold AG mbështet protestën e mbajtur gjatë ditës së sotme nga këngëtarë e
Ngelën pa punë, këngëtarët e dasmave çohen në protestë: COVID-19 është gënjeshtër! (VIDEO) Ditën e sotme këngëtaret kosovarë kanë protestuar para para godinës së qeverisë së Kosovës në lidhje me ndalimin e dasma
Fotot më emocionuese që keni parë ndonjëhere të dasmave, do të përloteni (FOTO LAJM) Padyshim që dasmat pavarësisht se janë një nga gëzimet më të mëdha të jetës, sjellin edhe shumë emocione. Shpesh foto
Si ndikoi koronavirusi në biznesin e dasmave në Tetovë? Për shkak masave për mbrojtje nga koronavirusi, shumë dasma dhe ahengje të ndryshme, që janë traditë në vendin tonë janë
Rama ua "pret krahët" shqiptarëve: Dasma jo më shumë se 10 veta Stina e verës është stina e dasmave në Shqipëri, dhe pandemia e COVID-19 tashmë ka anuluar të gjitha këto organizime të
Fotot më emocionuese që keni parë ndonjëhere të dasmave, do të përloteni (FOTO LAJM) Padyshim që dasmat pavarësisht se janë një nga gëzimet më të mëdha të jetës, sjellin edhe shumë emocione. Shpesh foto
Njihuni me fotot më të bukura të dasmave në botë (FOTO LAJM) Dasma është një ndër momentet më të rëndësishme të të gjithë jetës. Një pjesë e rëndësishme e saj janë fotot. Të gjit
10 fotot më të çuditshme të dasmave që keni parë ndonjëherë (FOTO LAJM) Dasma duhet të jetë momenti perfekt. Por jo gjithmonë ndodh kështu. Shpesh gjërat ekzagjerohen dhe përfundimi është d