999 rezultate për

dasmat

Rastet në rritje, ndalohen dasmat, ceremonitë mortore dhe takimet elektorale Komiteti Teknik i Ekspertëve ka njoftuar përmes një deklarate për mediat se nga sot ndalon takimet elektorale, dasmat, f
Shqiptarëve nuk ka ligj që i ndalon dasmat, pronari i lokalit merr gjobën e majme 1.000.000 gjobë ka marrë pronari i një lokali në Tiranë pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet në subjektin e tij në k
Nuk lejohen dasmat, policia e "djeg" vallen me çiftin në Shkodër (VIDEO) Policia e Shtetit dhe Ministria e Shëndetësisë bëjnë thirrje çdo ditë që qytetarët të ruajnë distancimin social dhe të m
Shqiptarët nuk heqin dorë nga dasmat, gjobiten me nga 1 mln lekë 4 pronarë restorantesh Policia e Fierit ka gjobitur administratorët e katër restoranteve në kuadër të moszbatimit të masave të vendosura në kua
Habit Remzie Osmani: Dasmat na i kanë ndaluar me qëllim! Këngëtarja Remzie Osmani u ankua për anulimin e koncerteve si dhe të damsave këtë vit. Edhe Kosova ka marrë të njëjta
"Nuk do ta lë djalin pa dasmë", familjarë dhe pronarë lokalesh korruptojnë policinë Nëse ju ka qëlluar të shikoni foto apo video dasmash në rrjetet sociale këto ditë, dijeni që nuk jeni të vetmit. Edhe ps
Kufijtë e BE-së mbeten të mbyllur për Maqedoninë e Veriut? Sipas parashikimeve, edhe në dy javët e ardhshme nuk do të ketë pushime në plazhet e Greqisë. Bashkimi Evropian duhet
Restorantet në Maqedoni: Dasmat janë shumë më sigurta te ne se sa nëpër oborre dhe banesa Restorantet të cilët kanë salla të mëdha për dasma presin vendimet e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse për fillim të punë
Nga klubet e natës tek dasmat, aktivitet që do vazhdojmë të jenë të mbyllura Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha në një intervistë për Euronews Albania, se heqja e gjendjes së fatkeqës
Ish-ambasadori reagon ashpër ndaj vendimit për dasmat: A je në vete qeveri Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për lejimin e organizimit
Pas vendimit të Qeverisë për dasmat, reagon Labinot Tahiri Këngëtari Labinot Tahiri nga Ksamili uron kolegët pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për lejimin e dasmave. “Kur bën
Ndryshimet e reja, çfarë ndodh me dasmat dhe ceremonitë mortore pas 1 qershorit Shqipëria pritet t’i rikthehet jetës normale duke filluar nga data 1 qershor, në të cilën do të lejohet lëvizja e lirë e
Rama flet për plazhin, dasmat e transportin publik: Kjo është java e fundit e kufizimeve "Kjo është java e fundit e kufizimeve, ku aktivitetet kulturore dhe dasmat dhe funeralet ende nuk do të zhvillohen."
A do të kemi dasma këtë vit? Rama jep përgjigjen epike Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur interesit të qytetarëve në lidhje me dasmat, nëse do të bëhen apo jo këtë verë.
Big Mama i del në mbrojtje Labit: Nga dasmat e kemi bukën (VIDEO) Edhe një artiste tjetër ka dalur në mbrojtje të këngëtarit Labinot Tahiri pas deklaratave lidhur me anulimin e dasmave.
Dasmat e koronavirus, çifti vendos të martohet në Facebook Live (FOTO LAJM) Daphne Goujon, 25 vjeçe dhe partneri i saj, Chris, 35, të dy nga Orlando, u trishtuan jashtë mase kur mësuan se dasma e
Karantina ju mundësoj të shihni fotot e papublikuara nga dasmat e VIP-ave (FOTO LAJM) Kjo periudhë në karantinë ka bërë që shumë personazhe të famshëm shqiptarë të hapin albumet e tyre të fotove duke postua
Me kamionë të mbushur me dasmorë, kështu bëheshin dasmat shqiptare para 25 vitesh (VIDEO) Me kalimin e viteve, festave dhe gëzimeve u janë zbehur kuptimet. Dekada më parë, populli shqiptar shquhej për dasma
Ndërroi mendje për dasmat! Leonora Jakupi zbulon datën kur do të martohet (VIDEO) Këngëtarja Leonora Jakupi mori vëmendjen në korrik të vitit të kaluar me rrëfimin e saj për jetën personale. Leonora
5 dasmat më të shtrenjta në histori (FOTO LAJM) Një dasmë normale, thuhet se kushton rreth 34,000 dollarë amerikanë në Shtetet e Bashkuara, sipas shifrave të vitit 201