999 rezultate për

darkĂ

Bie poshtë miti që i frikëson të gjithë, kur duhet ngrënë darka Që herët, na është thënë nga prindërit (fillimisht) se pas konsumit të darkës duhet të rrimë pak orë e më pas të shtrihe
Pse njerëzit hanë më pak kur kanë pirunë të mëdhenj? Madhësitë më të mëdha të pjesëve zakonisht nënkuptojnë se hamë më shumë ushqim, por sipas studimit të ri, kafshimet më t
Hoti përgjigjet pse e merr bukën me vete: Nuk jam njeri i darkave Kryeministri I Kosovës, Avdullah Hoti, e ka pranuar publikisht se e merr bukën nga shtëpia pasi që sipas tij, asnjëherë
Darka Rama-Mitsotakis, për çfarë u diskutua Detaje nga takimi Rama-Mitsotakis bëhen të ditura nga zyra e kryeministrit grek. Dy homologët folën për pakicën greke
Ora e duhur për të ngrenë darkë Dietat me ushqime të zgjedhura dhe të ngrënit me orar kanë dhënë rezultat tek ata që duan të bien nga pesha. Gabimi q
Izolimi mori fund, ç'do vishni darkave festive këtë sezon (FOTO LAJM) Duke shpresuar që rastet e reja të infektimeve me koronavirus të ulen dhe të kemi mundësi t’i rikthehemi normalitetit s
Haradinaj tregon çfarë ndodhi tek darka në shtëpinë e Thaçit: Debatova me Ramën për ndarjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zbardhur darkën që është zhvilluar pak kohë në shtëpinë e Hashim Thaçit në
Festuan me 22 modele, befason Guardiola: Unë e dija, kur kanë kohë ata kalojnë shpesh darka bashkë (VIDEO) Pep Guardiola i ka surprizuar të gjithë, teksa zbuloi ditën e sotme se i dha lejën skuadrës së tij që të organizonte një
Darka bën efekt, Griezmann: Lojtar si Messi nuk do të shohim edhe të paktën 40 vjet Antoine Griezmann beson se bota e futbollit nuk do ta shohë një lojtar me cilësi të Lionel Messit edhe të paktën 40 vjet
Dolli, birra, mish dhe patate! Darka e Kodhelit dhe Murrizit bën xhiron e rrjetit (FOTO LAJM) Në mediat on-line dhe rrjetet sociale po qarkullojnë imazhe, që tregojnë harmoninë e admirueshme të deputetëve të maxho
Kardiologu më i mirë i Evropës jep dietën 5-ditore, humbisni 7 kg Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne. Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme m
Bujar Qamili zbulon çmimin e darkave të Luana Vjollcës, dhe jo vetëm kaq (FOTO LAJM) Këngëtari i mirënjohur, Bujar Qamili ishte i ftuar së fundmi në emisionin “21 gradë”, në RTV 21 ku foli pë rprojektet e
Murrizi-Metës: Si i hani i qetë darkat e drekat me opozitarët, kur keni "frikë" për 30 qershorin? Deputeti nga opozita e re, Myslim Murrizi ka deklaruar sot gjatë seancës plenare se sa herë që vendi afrohet drejt Europ
Socialistët dalin nga vila e diktatorit, ja ku fillon fushata zgjedhore Ka përfunduar darka e punës e kryeministrit Edi Rama me deputetët dhe ministrat në ambientet e vilës 31 në ish-bllok, vi
Rrëfimi i Bamir Topit: Darka e fshehtë Berisha-Nano tek Ura e Peshkatarit Ish-Presidenti i Republikës Barmi Topi ka hedhur në letër kujtimet e tij për ngjarjet më të rendësishme nga fillimi i vi
Zbardhet darka e fshehtë e Sali Berishës me Fatos Nanon Negociatat traumatike për Presidentin e Republikës rrëfehen me detaje nga ish-kreu i shtetit Bamir Topi në librin e tij
Përfundon darka e liderëve në Samitin e Berlinit Ka përfunduar darka që shënoi edhe mbylljen e punimeve të samitit të Berlinit. Pas takimeve të shumta që liderët e Ba
Darka e vonë dhe shmangia e mëngjesit, një kombinim vdekjeprurës Një studim i fundit i publikuar në Revistën Europiane të Kardiologjisë Parandaluese, një botim i Shoqatës Europiane të K
Dietë 1 javore me vezë Mëngjesi çdo ditë i njëjti: 1/2 portokall ose qitro dhe 1-2 vezë të ziera. E hënë Zëmra: 1 gotë kos Dreka: fru
Dieta e çmendur: Do të humbisni 6 kg brenda javës Shtesa e kilogramëve është bërë një nga problemet më të mëdha, pasi ajo kontribuon në shfaqjen e shumë problemeve të tje