999 rezultate për

dardan

Osmani vendos flamurin dardan në Presidencë, mësoni arsyen Ushtruesja e detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani sot ka publikuar pamje të flamurit dardan teksa valonte bas
Detaji, Vjosa Osmani vë flamurin Dardan në Presidencë (VIDEO) Vjosa Osmani e ka nisur ditën duke publikuar një video në profilin e saj në Facebook, raporton Gazeta Express. Kryeta
Marca: Kosova nuk njihet nga Madridi, Athina dhe Tbilisi Gazeta e përditshme Marca e ka përshkruar Grupin B, aty ku gjendet Kosova, Spanja, Suedia Greqia dhe Gjeorgjia si një rr
Ndeshja historike ndaj Maqedonisë, kreu i tifo-grupit "Dardanët" tregon shanset për fitore Mbrëmjen e sotme në orën 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës në Shkup, e vlefshme për gj
Muriqi zbarkon sot në Romë, kjo pritet të jetë rroga e "luanit" Dardan Vedat Muriqi është pranë zyrtarizimit të transferimit në Lazio. Pas shumë vonesash, duket se ka ardhur momenti për tr
Kosova e pa fat, mposhtet nga Greqia (VIDEO) Kosova ka humbur 1-2 në shtëpi nga Greqia. Dardanët edhe pse zhvilluan një lojë të mirë gabuan në prapavijë. Grekët r
Rihapet takimi, Dardanët realizojnë supergol (VIDEO) Kosova ka ngushtuar në 1-2 shifrat ndaj Greqisë. Është Berisha ai i cili realizoi një supergol brenda zonës teksa po
Dardanët ndëshkohen ende pa filluar mirë sfida (VIDEO) Start katastrofik për Kosovën, të cilët ndëshkohen me gol që në minutën e dytë. Limnios bën një gjuajtje të fortë, p
Ndeshja me Greqinë, "Dardanët" ndezin fishekzjarre te hoteli ku po qëndrojnë grekët (VIDEO) Tifo-grupi kosovar, "Dardanët" e kanë ndezur atmosferën para ndeshjes, Kosovë – Greqi. "Dardanët" kanë ndezur fishekz
Kosovë - Greqi, formacioni i mundshëm i "Dardanëve" (FOTO LAJM) Bernard Challandes do të sjell shumë ndryshime në formacionin e Kosovës kundër Greqisë (obligative). Si pasojë e mung
Liga e Kombeve: Kosova ndalet nga Moldavia (VIDEO) Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja ndërmjet Moldavisë dhe Kosovës, e vlefshme për grupin 3 në Ligën e Kombeve (Liga C
Moldavi-Kosovë, Dardanët gjejnë golin (VIDEO) Kosova ka barazuar shifrat në 1-1 ndaj Moldavisë. Për Dardanët ka shënuar Kololli në minutën e 71./albeu.com/
Zhbllokohet sfida Moldavi-Kosovë, e pësojnë Dardanët (VIDEO) Moldavia ka ndëshkuar Kosovën me autor Nicolaescu i cili realizoi në minutën e 19.
Ana e panjohur e Besa Shahinit, martesa me deputetin më të ri dhe marrëdhënia me vajzën e bashkëshortit Pak ditë më parë, ministrja e Arsimit, Besa Shahini, u fotografa gjatë pushimeve në bregdetin shqiptar të jugut. Ajo
Challandes tregon se çfarë dëshiron të ndodhë me të ardhmen e tij te Kosova Trajneri zviceran, Bernard Challandes ka mohuar spekulimet për një largim nga Përfaqësuesja e Kosovës, duke treguar se q
Dardanët: Nuk i fyejmë lojtarët shqiptarë të Maqedonisë Dardanët kanë premtuar se nuk do të ketë fyerje ndaj shqiptarëve që luajnë me kombëtaren e Maqedonisë Veriore. Ndeshj
Kryetari i "Dardanëve" i kundërpërgjigjet Bardhit: Dajallarët do ju turpërojnë Në intervistën për emisionin "Ich bin Albaner" , futbollisti i Levantes dhe i reprezentacionit të Maqedonisë, Enis Bardh
Sherri në Prishtinë, Policia arreston disa persona Një sherr ka ndodhur sot rreth orës 17:30, në lagjen ‘Dardania’ Prishtinë, saktësisht tek vendi i quajtur ‘Te Ora’. R
Afron ndeshja Maqedoni - Kosovë, trajneri kundërshtar komenton pikat e forta të "Dardanëve" Trajneri i ekipit kombëtar të Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski, është i vetëdijshëm se skuadra e tij mund ta pësojë
Sulmi ndaj Haki Abazit, Dardan Molliqaj nuk është thirrur ende nga Prokuroria Pak ditë pasi u zgjodh kryetar i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj pritet që të paraqitet në Prokurorinë e Prish