999 rezultate për

danimarka

Danimarka fitore jetike përballë Zvicrës Ekipi kombëtar i Danimarkës ka arritur t’i marrë tri pikët nga ndeshja kundër Zvicrës, pas fitores 1:0 me golin e shënua
Rudina Hajdari jep lajmin e keq për shqiptarët Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar përmes një postimi në Twiter për hapjen e neogociatave me Bashkimin Europian. Pa
Ekstradohet nga Danimarka shkodrani që i mori jetën Nard Polisë Shtatë muaj pas marjes së jetës së pronarit të Bujtinave në Shkodër, Ferdinand Polia (në foto), Interpo Tirana ka ekstra
Këto janë 10 shtetet më të lumtura në botë Në bazë të klasifikimit të përvitshëm të bërë nga Forbes, këtë vit, kupën për vendin më të lumtur në botë e mban Finland
Shtetet më të lumtura dhe më pak të lumtura për vitin 2019 "Trofeun" për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gas
Shqiptarët fiksohen të shkojnë atje ku duhet vizë, si arratisen nga Danimarka në Angli (FOTO LAJM) Shqiptarët tentojnë të ikin ilegalisht drejt Britanisë, duket “thyer sigurinë” e portit Esbjerg të Danimarkës. Media
Një gol spektakolar vjen nga Danimarka, lojtari me "sy mbyllur" shokon portierin (VIDEO) Një gol spektakolar është shënuar pak minuta më parë nga sulmuesi i Midtjylland në Danimarkë, shkruan Albeu.com. Ës
Familja shqiptare dëbohet nga Danimarka, aktivistët dalin në mbrojtje të tyre Një familje shqiptare është dëbuar nga Danimarka, pasi nuk plotësoi dokumentet për të përfituar azilin. Mëngjesin e sotë
Çmenduri, Danimarka shënon 3 gola në 10 minuta duke marrë një pikë përballë Zvicrës (VIDEO) E pabesueshme ajo që ka ndodhur ne ndeshjen Zvicër- Danimarkë. Zviceranët ishin në avantazhin e 3 golave deri në minutën
Lajm i mirë për Maqedoninë nga Danimarka Qeveria e Danimarkës nesër do të dorëzoj propozimin për ratifikimin e protokollit për anëtarësimin të Republikës së Maqe
Christian Eriksen mposht i vetëm Uellsin e Ryan Giggs Danimarka ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sot kundër Uellsit falë dy golave të Christian Eriksen. Mesfushor
Merr fund skandali te Danimarka, rikthehen yjet (FOTO LAJM) Kombëtarja e Danimarkës është përfshirë në një skandal kohët e fundit, ku lojtarët nuk kanë pranuar të luajnë për këtë p
E pabesueshme çfarë bën Danimarka pasi u braktis nga futbollistët Një skandal përfshiu pak ditë më parë Kombëtaren e Danimarkës, ku futbollistët e kësaj përfaqësuesje e kanë bojkotuar at
Danimarka detyrohet të luaj me lojtarë të futsallit në Ligën e Kombeve Danimarka është detyruar ta emërojë një skuadër me lojtarë rezervistë, përfshirë lojtarë të futsallit, për ndeshjen miqë
Nuk ka fitues, Kroacia dhe Danimarka në shtesë (VIDEO) Kroacia dhe Danimarka po diskutojnë mes tyre në “Nizhny Novgorod Stadium” një biletë për në çerekfinalet e Botërorit.
Formacionet zyrtare: Kroaci - Danimarkë Kroacia dhe Danimarka do të përballen sonte në “Nizhny Novgorod Stadium”, ku do të kërkojnë një biletë për në çerekfinal
Danimarka e "frikshme" por trajneri Dalic ka recetën për t’i mundur Kroacia njihet për frymën e skuadrës që ka dhe ka në përbërjen e saj shumë emra të mëdhenj që luajnë në skuadrat më të m
Ndeshje e çuditshme, askush nuk do të fitojë Franca dhe Danimarka janë duke luajtur përballë njëra-tjetrës tani në "Luzhniki", por si rrallë ndodh në ndeshje të till
Dalin formacionet zyrtare të Francë-Danimarkë Sot në orën 16:00 Franca do të luajë përballë Danimarkës për të përcaktuar liderin e Grupit C. “Gjelat” kanë siguruar
VAR-i "shënon" sërish, ndëshkohet Danimarka (VIDEO) Sistemi VAR ka akorduar një penallti në favor të Australisë pas një prekje me dorë në zonën daneze. Arbitri nuk e ka