999 rezultate për

danielsson

Danielsso i drejtohet Ramës: Në qershor na duhen prova bindëse Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson është takuar me kryeministr
Shefi i zgjerimit të BE vjen në Tiranë Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson ditwn e sotme do tw vizitoj
BE sërish reagon për taksën: Hiqeni menjëherë Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson, ka përsëritur sot kërkesën
KE merr informacionin zyrtar për marrëveshjen e Prespës Drejtori i Drejtorisë për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christijan Danielsson, i cili prej
Zyrtarët e BE: Plotësoni edhe dy kriteret e mbetura, që të liberalizohen vizat Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson ka thënë se
Veseli: 70.5 mln euro të IPA-s, ndihmesë e madhe për Kosovën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësi dhe
Zyrtari i lartë i Brukselit takohet me nënshkruesit e Përzhinos Drejtori i Drejtorisë për zgjerim në Komisionin Evropian, Christian Danielsson, do të takohet sot në Shkup me liderët e
Poposki në Bruksel në takim me Danielsson Ministri për punë të jashtme të Republikës së Maqedonisë, Nikolla Poposki sot në Bruksel do të ketë takime me përfaqësue
Danielsson urges for cooperation to implement reforms All parties must involve in the process of reforms in the country. Minister of European Integration, Klajda Gjosha and M
Danielsson: Gjithëpërfshirje për realizimin e reformave Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregëtisë dhe Sipërmarjes, Arben Ahme
Nishani-Danielsson: Gjithëpërfshirja, kryefjala e suksesit të reformave Kryefjala e suksesit të reformave në vend është gjithëpërfshirja dhe kjo gjë ka marrë mbështetje nga Nishani dhe Daniel
Tahiri informon Danielsson për refomat e qeverisë Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri garantoi sot drejtorin e Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin në BE për angazhimin
Danielsson emphasizes the contribution of Albania in the progress-report European Integration Minister welcomed today the Director General for Enlargement at the European Commission, Mr. Christ
Danielsson vlerëson kontributin e Shqipërisë për Progres- Raportin Ministrja e Integrimit Evropian priti sot Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Evropian, z. Christian D
Basha- Danielssonit: Duam integrimin, jo kthimin e vendit në oaz të trafikut Kryetari i Partisë Demokratike z. Lulzim Basha priti sot në takim Drejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit, në Komisionin E
Statusi, raporti mbi progresin i fokusuar në tri fusha Presidenti Bujar Nishani vlerësoi sot rolin dhe asistencën e Komisionit Evropian, Drejtorisë së Zgjerimit, si dhe të par
Opozita e përkushtuar për hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha priti në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin, Christian Dan