999 rezultate për

damjanovski

Filluan kalkulimet politike në Kumanovë kryetari i Kumanovës paralajmëroi ndërtimin e parkut në afërsi të stadiumit të qytetit, dhe ende pa filluar të ndërtohet
Në shtator hapet vendkalimi kufitar Stançiç-Bellanoc Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur sot se shumë shpejt do të bëhet hapja e vendkalimit kufitar Be
VMRO, thirrje Damjanovski-t të mos e përdorë politikisht incidentin e flamurit Komiteti komunal i VMRO-DPMNE-së ka dënuar ashpër incidentin e djeshëm në Kumanovë, kur disa të rinj larguan flamurin ma
Kreu i Kumanovës: Pas 9 majit, djegja e makiva krijon panik te qytetarët Kryetari i Kumanovës, Zoran Damjanovski, ka reaguar në lidhje me incidentin ku u dogjën 11 makina. Ai ka kërkuar nga
Trembet kryetari i Kumanovës: Pushteti po ngre padi kundër meje Kryetari i Komunës së Kumanovës, Zoran Damjanovski, është shprehur sot se, pushteti po përgatit kurth ndaj tij nëpërmjet
Shqiptarët kërkojnë ndërtimin e urës në "Lagjen Dardania", Damjanovski: Kurrë Mbi 10.000 shqiptarë të Kumanovës, kryesisht gra, fëmijë dhe pleq rrezikojnë jetën e tyre duke kaluar mbi urën e dëmtuar
Damjanovski pyet MPB-në: Pse bllokohen rrugët e Kumanovës? Bllokimi i dy rrugëve "11 Tetori" dhe "Todor Velkov" në qendër të Kumanovës, ka shkaktuar panik dhe shqetsim tek banrët
Lirohet nga arresti kryetari i komunës së Kumanovës Është liruar nga arresti kryetari i komunës së Kumanovës, Zoran Damjanovski Siç raporton "Lajm", Damjanovski është ar
VMRO-DPMNE akuzon LSDM se është pjesë e një skandali korruptiv Në prag të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare që priten të zhvillohen në Maqedoni, partitë politike nxitojnë të a
Lustrohet ish ministri Çokrevski Dosja "Themel" është shfletuar në mbledhjen e djeshme, ku anëtarët e Komisionit kanë konstatuar edhe përfshirjen e drejt
Damjanovski: Lustrimi po ngjall procesin e vetë-shkatërimit Procesi i lustrimit në Maqedoni po ngjallë sindromin e vetë-shkatërimit. Kështu është shprehur njëri nga anëtarët e këti
MPB: Damjanovski është kërcënuar Anëtari i Komisionit për verifikimin e fakteve Çedomir Damjanovski ka marrë kërcënime për jetë. Këtë e ka bërë të ditur
S'ka fakte për Janevskin Deri më tani nuk ka asnjë dokument që provon lidhjen e shkrimtarit Sllavko Janevski me shërbimet sekrete të regjimit soc
Kumanova s'ka ujë për pije Njëra nga premtimet kryesore të Zoran Damjanovskit gjatë marrjes së mandatit të dytë si kryetar i komunës së Kumanovës i
Komuna e Kumanovës "nuk flet" shqip Komuna e Kumanovës pa gjuhën shqipe në faqen e saj zyrtare në internet. Autoritetet e kësaj komune kanë hequr përdorimin
Flamuri serb në Kumanovë, distancohet Damjanovski Kryetari i komunës së Kumanovës Zoran Damjanovski ka përgënjeshtruar vendosjen e flamurit serb në një nga objektet kryes
Nuk do lejohen tensione ndëretnike në Kumanovë Kryetari i komunës së Kumanovës, Zoran Damjanovski deklaroi se nuk do të lejojë që të përkeqësohen marrëdhëniet ndëretni
Kërkojnë shkarkimin e Damjanovskit Lustruesit kanë kërkuar ndërrim të Cedomir Damjanovskit, për shkak se ai i ka dhënë informata mediave maqedonase. Por, v
Komisioni i dosjeve, akuza për shkelje të ligjit Anëtarët e komisionit për lustrimin janë përfshirë në debate dhe akuza midis tyre. Një nga anëtarët e Komisionit, Çedo