999 rezultate për

dame

Enkel Demi: Rreziku që vjen nga ritualizmi pa njohur fenë Gazetari dhe moderatori i emisionit “ABC-ja e Mëngjesit”, Enkel Demi shprehet se duhet të jemi të kujdesshëm në lidhje
Vendet ku janë frymëzuar filmat e Disney janë reale (FOTO LAJM) Animatorët e Disneyt kanë marrë frymëzim nga spote të jetës reale për të krijuar mbretëri ikonike të filmave. Filmat e D
Mandzukicit po i mungon Europa, gjigandët turk gati ta rikthejnë Mario Mandzukic mund të rikthehet përsëri në Europë. Kroati, i cili në muajin janar "braktisi" Juventusin mes polemikave
Një vit nga djegia e Notre-Dame, pyetjet e mëdha që s’kanë ende përgjigje Më 15 prill 2019 u dogj katedralja me famë botërore e Parisit Notre-Dame. Prej atëhere ekspertët po merren intensivisht
Vendet ku janë frymëzuar filmat e Disney janë reale (FOTO LAJM) Animatorët e Disneyt kanë marrë frymëzim nga spote të jetës reale për të krijuar mbretëri ikonike të filmave. Filmat e D
Familja Berisha në zi, humbin njeriun e afërt: Ndamë bashkë dashurinë e prindërve! "Së bashku ndamë lojërat, gëzimet, dashurinë e prindërve, familjarëve tanë dhe përfunduam shkollën 7 vjeçare..." Ish
Ligji për Prokurorinë, VMRO-ja nuk tërhiqet Takim i ri në format më të gjerë do të mbahet sot për tejkalimin e dallimeve rreth ligjit për Prokurorinë Publike. Sipas
Kur është afati i fundit për dorëzimin e amendamenteve Partitë politike të cilat kanë vërejtje për Propozim-ligjin e prokurorisë publike sot deri në mesditë duhet të dorëzoj
Për të parën herë pas 200 vitesh, Notre Dame pa meshë Krishtlindjesh (FOTO LAJM) Këtë vit nuk u zhvillua meshë Krishtlindjesh në katedralen Notre Dame, për herë të parë në më shumë se 200 vjet. Kish
Notre Dame anulon Mesha e Krishtlindjeve Pas flakëve që shkatërruan katedaralen e Notre Dame në 15 prill të këtij viti, autoritetet vendore në Paris bënë të ditu
Shqipja,VMRO-DPMNE propozon amendamente (VIDEO) VMRO-DPMNE-ja do të propozojë amendamente ndaj Ligjit për përdorimin e gjuhëve të cilët para se gjithash do t’i përmbajn
Tërmeti, Mynyr Koni njofton studentët se kur do të fillojë viti akdamemik Universiteti i Tiranës do të rinisë procesin normal të mësimnxënies më 6 dhjetor. Mynyr Koni në cilësinë e Rektorit
Koha kur në SHBA ndalohej alkooli 98 vjet më parë, më 23 nëntor 1921, një vit e 10 muaj pas miratimit të amendamentit të 18-të të kushtetutës amerikane, q
Vazhdon "seriali", Marsida publikon fotot: Kush tha që u ndamë (FOTO LAJM) Marsida Qatja, gruaja që u bë shkak për vrasjen e ndodhur pak javë më parë në qytetin e Kavajës, vazhdon të tërheqë vëme
Pas Notre Dame, zjarri shkrumbon edhe një tjetër trashëgimi botërore (FOTO LAJM) Zemërim dhe tmerr teksa flakët e zjarrit përpijnë kështjellën 600 vjeçare Shuri, në Japoni, e cila ishte pjesë e trashëg
Radamel Falcao debuton me gol te Galatasaray (VIDEO) Sulmuesi kolumbian, Radamel Falcao, u prit si hero nga tifozët e Galatasarayt, në momentin e transferimit te kampionët n
"Çmenden" tifozët e Galatasaray, shikoni si e presin Radamel Falcaon (VIDEO) Radamel Falcao ka mbërritur në Turqi, aty ku u prit nga përfaqësuesit e klubit të Galatasaray. Sulmuesi kolumbian do
Përgjigjet ambasadorja franceze: A do "digjet" Shqipëria si Notre Dame Ambasadorja franceze Christine Vasak ka folur nga Korça për situatën politike në vend. Ajo u shpreh se kriza politike
PS merr vendimin e papritur për dhunuesit e 30 Qershorit Mazhoranca sot hoqi dorë nga shkarkimi i Arben Malajt e në anën tjetër u tërhoq nga amendamenti që i ndalonte daljen jas
Vendet ku janë frymëzuar filmat e Disney janë reale (FOTO LAJM) Animatorët e Disneyt kanë marrë frymëzim nga spote të jetës reale për të krijuar mbretëri ikonike të filmave. Filmat e D