999 rezultate për

dalluar

Donika Klenja nga Dibra, studentja e dalluar në Universitetin e Bristolit Donika Klenja nga Dibra, është studente e dalluar e Mjekësisë Qelizore dhe Molekulare në Universitetin Bristol në Angli.
Origjinal apo imitim, "sinjale" për të dalluar pajisjet e celularit tuaj (FOTO LAJM) Tregu i elektronikës është kaq i gjerë dhe i shumëllojshëm sa do të duhen vite për të mësuar rreth tyre. Telefonat ce
Morën kualifikim historik, ministrat kroat shkojnë në mbledhje me bluzën e kombëtares Kroacia arriti të shkojë në finale të Botërorit për herë të parë në histori pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. F
Gabimi trashanik që u zbulua më vonë tek seriali i famshëm "Ezel" Megjithëse ka përfunduar më shumë se 6 vite më parë, seriali “Ezel” vazhdon të ndiqet dhe debatohet ende në Turqi dhe më
E thjeshtë, këto janë mënyrat për të dalluar nëse mjalti është natyral Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë 1.Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni atë në mes të
Ambasada e SHBA në Tiranë jep një njoftim të rëndësishëm Ambasada Amerikane, përmes një postimi në ‘Facebook’, ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë të interes
Deputetja e PD për kabinetin e ri: S'ka gjumë për ministrat e “dalluar” sonte Deputetja e PD Mimoza Hajdarmataj ka ironizuar ditën e sotme qeverinë “Rama 2”, 1 ditë para publikimit të saj. Përve
E jashtëzakonshme/ Shqiptari fatlum fiton 1 milionë dollarë në Las Vegas (FOTO LAJM) Shqiptarit Fitim Mustafa nga Kërçova e Maqedonisë, i cili jeton dhe punon në SHBA i ka trokitur fati në derë. Në loj
Nxënësit e dalluar i ftojnë në festën e shkollës, por përfundojnë në një event fetar (VIDEO) Sipas legjislacionit të shtetit shqiptar shkollat shtetërore janë laike, por duket se në një shkollë të Vorës nuk zbatoh
Emrat/ Ja cilët janë 22 drejtorët shembullorë të Policisë (FOTO-VIDEO) Gjatë një pritje të zhvilluar me rastin e festave të fundvitit, drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako, ka shpërndarë
Martohen dy çifte binjakësh, ja çfarë bëjnë ato për tu dalluar (FOTO LAJM) Binjakët identikë bëhen shpesh pjesë e situatave të sikletshme dhe të vështira për tu përballuar. Nëse një çift binjakës
Përdornin theks shqiptar për të mos u dalluar, në pranga dy italianë Shqiptarët janë më së shumnti pjesë e kronikave të zeza në Itali dhe kjo ka qenë arsyeja se përse dy italianë përdornin
SHËNIM/ Dy kofshë gjeli për pensionistët Kryeministri Rama bëri sot publike grupet që përfitojnë shpërblime për festat e fundvitit duke dhënë edhe shumat që ata
USHT jep 90 bursa për studentët e dalluar (VIDEO) USHT përmes një kumtese me shkrim të cilën po ua paraqesim në formë të integruar ndau 75 bursa për student të dalluar, t
Shpend Ahmeti mes 35 kryebashkiakëve më të dalluar në botë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka marrë pjesë në një konferencë dy-ditore në Londër, ku pjesëmarrës kanë qenë 35 k
Sekuestrohet hashash brënda bidonëve me vaj ulliri me destinacion Italinë Një sasi droge e cila do të kalohej drejt Italisë është sekuestruar nga policia në cilësinë e provës materiale. Shoferi
Komuna Prishtinë vlerson mësuesit e dalluar dhe veteranët e arsimit Me rastin e 7 marsit, Ditës së Mësuesit, Drejtoria Komunale e Arsimit Prishtinë përzgjodhi dhe i shpërbleu me mirënjohje
Pendarovski zyrtarizohet si kandidat i LSDM-së për president LSDM gjatë ditës së djeshme ka zyrtarizuar kandidaturën e profesorit Stevo Pendarovski si kandidat në zgjedhjet presiden
Janet i dallon nga ngjyra e gishtave katërnjakët e saj (FOTO-LAJM) Nëna Janet nga Lispia ka katërnjak dhe janë që të katërt identik. Ngjasojnë aq shumë me njeri-tjetrin saqë edhe nëna e t
Nishani me nxënësit e dalluar: Shqipëria, me të ardhme të shkëlqyer (FOTO-LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani dhe i biri, në një atmosferë të ngro