999 rezultate për

dallimin

​Kurti akuzon Hotin: Nuk di të dallojë liqenin natyral prej atij artificial Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se në negociata me Serbinë, Kosovën e ka përfaqësuar një kryeministër që nuk e din da
Mjekja shpjegon dallimin mes virozave të stinës dhe COVID-19: Shqiptarët nuk e besojnë Shpesh njerëzit ngatërrohen dhe gabimisht mendojnë se mund të jenë prekur nga koronavirusi. Dallimin mes simptomave t
Lokomotiva po e luan futbollin më të mirë, dallimin e bëjnë shqiptarët Gara për pozitën e dytë në kampionatin kroat asnjëherë nuk ka qenë më interesante. Hajduku, Rijeka dhe Osijeku janë
Allegri tregon dy sekretet ku fshihet suksesi i Ronaldos Massimiliano Allegri ka thurur elozhe për Cristiano Ronaldon, duke thënë se mentaliteti dhe profesionalizmi janë dy cilë
Dino Zoff tregon dallimin mes Berishës dhe Strakoshës Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, është vënë në qendër të kritkave pas gabimit të tij në ndeshjen ndaj
Figo tregon dallimin mes Cristianos dhe “Fenomenit” Ish-ylli i Real Madrid dhe kombëtares së Portugalisë, Luis Figo bëri një krahasim mes Critiano Ronaldos ku ai ka luajtur
Jo çdokush mund ta bëjë por Tevez tregon dallimin midis CR7 dhe Messit Ish-sulmuesi i Argjentinës dhe Manchester Unitedit, Carlos Tevez, së fundmi ka dalë me një deklaratë që jo cdo kush do t
Ibrahimovic gjen dallimin midis Gattusos dhe Alelgrit Zlatan Ibrahimovic ka fjalë të mira për Genaron Gattuson dhe Max Allegrin para se ata të takohen për derbin e ditës së s
Bellerin bën dallimin mes Arsenalit dhe Barcelonës Hectori Bellerin ka treguar dallimin e madh në mes të Barcelonës dhe skuadrës së tij aktuale, Barcelona. Mbrojtësi sp
A e dini dallimin mes frutave dhe perimeve? Sipas botanistëve, fruti zhvillohet nga lulet. Gjithashtu, kjo është pjesë që përmban vetë fara e frutit. Lloje të tjera
Grip apo ftohje? Kështu bëjeni dallimin Cili është dallimi mes gripit të thjeshtë dhe ftohjes? Ndërsa simptomat zakonisht nuk kanë ndonjë dallim të madh, ka dis
Pink marroset pas suprizës së fanses Ajo ka frymëzuar mijëra fansa me muzikën dhe stilin e saj unik prej një femre të fortë dhe rebele, dhe fansat e saj i ja
Gruevski në Kërçovë: Autostrada Kërçovë-Ohër e tregon dallimin me LSDM-në Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, së bashku me antarët e partisë së tij ka mbajtur tubim mbrëmë në Kërçovë, ku
Shikojeni dallimin e kamerës së iPhone 8 dhe Samsung S8 (VIDEO) Ka lindur një konkurrencë e madhe mes dy gjigantëve, Apple e Samsung për dy modelet e fundit, Samsung 8 dhe iPhone 8. Dy
Rudina nuk heq dorë: Linda Rei është transgjinore edhe pik! Intervista e Linda Reit në emisionin e Rudina Magjistarit jo vetëm shkaktoi debate nga ndjekësit, por një debat edhe më
Gjermania mund Anglinë (VIDEO) Gjermania ka shënuar fitore minimale 1:0 në miqësoren ndaj Anglisë dhe njëherit ndeshjen e fundit të Lucas Podolskit me
Braçe pyet: Shoku Bujar ku ishe kur u vranë 4 demonstrues Pas fjalimit të Presidentit Bujar Nishani për dekretimin e 4 ministrave, propozim i kryeministrit Edi Rama, reagon i par
Fotografitë në sytë e një profesionisti dhe një amatori (FOTO LAJM) I njëjti vend në të njëjtin moment mund të duket ndryshe në varësi të personit që kap fotografinë. Për të bërë dalli
Italianët tallen me Shaqirin: gjeni dallimin (FOTO) Xherdan Shaqiri ka fituar zemrat e tifozëve të Interit dhe jo vetëm, edhe pse ka pak javë që luan në Serie A. Por ka edh
Kombinimi ideal i ngjyrës leopard (FOTO LAJM) Veshja në ngjyrë të leopardit shpesh nuk është shumë e përdorit për faktin se ka shumë persona, të cilët mendojnë se nuk