999 rezultate për

dallgĂ

I përpiu dallga gjigande, pushuesit ne panik përpiqen të shpëtojnë fëmijët (VIDEO) Një dallgë gjigande i gjeti të papritur pushuesit në një plazh në Rio De Zhanerio duke shkaktuar panik mes tyre. Push
Nishani për protestën e nesërme: Nuk ka më kthim pas! Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe ish-presidenti i vendit, Bujar Nishani ka komentuar situatën që
Pamjet e tmerrshme, dallga përpin një koncert në Indonezi (VIDEO) Një kamera amatore ka filmuar momentin kur dallga e cunamit godet skenën ku performonte një grup roku në Indonezi. Pamje
Tronditëse, dallga gjigante gati të përpijë anijen (VIDEO) Jeta në det është tmerrësisht e vështirë dhe marinarët zakonisht bëjnë trajnime të shumta për t'u përballur me sfidat.
Si skenë filmi, dallga gjigante fundos anijen (VIDEO) Këto pamje rrëqethëse të filmuara në Nias të Indonezisë tregojnë një anije që fundoset prej dallgëve gjigante. Në pa
Zbardhen dëshmitë: Trupin pa jetë të 22-vjeçarit e nxorri në breg dallga Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot tek Gjiri i Lalëzit ku një djalë i ri vetëm 22 vjeç, u mbyt teksa notonte me shokët e
Qytetari i rrëfen tmerrin Xhafajt: Më mori dallga nusen (VIDEO) Ministri Xhafaj ditën e sotme doli në krah të qytetarëve të përmbytur nga reshjet e dendura të shiut. Gjatë takimeve
Ngjela nuk kursehet ndaj të gjithëve: Ka rënë gongu, dallga po vjen! Avokat Spartak Ngjela, në postimin e radhës në rrjetin social Facebook, flet për një erë të re që po fryn në vendin tonë
Shpëtohen pesë persona tek Gjiri i Lalzit Pesë persona janë shpëtuar sot, pasi i ka rrëmbyer dallga tek Gjiri i Lalzit. Emergjencat Civile kanë mundur të shpëtojn
Dallga gjigante godet vizitorët (FOTO-LAJM) Qindra njerëz u përfshinë papritur nga një super dallgë gjigante në brigjet e lumit Qiantang në provincën Zhejiang të Ki
Batica shkakton panik, 30 të plagosur në Kinë (VIDEO) Mbi 30 persona janë lënduar nga dallga e shkaktuar për shkak të baticës në lumin Qiantang, i cili ndodhet në lindje të Z