E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
999 rezultate për

dalĂ

Nga Papa, te Gylen dhe Dalai Lama: 100 liderĂ«t mĂ« me ndikim shpirtĂ«ror nĂ« botĂ« Revista “Watkins” ka botuar listĂ«n e 100 njerĂ«zve tĂ« gjallĂ« me mĂ« shumĂ« ndikim shpirtĂ«ror nĂ« botĂ« pĂ«r vitin 2019. “NdĂ«r
Thëniet nga Dalai Lama që do t'ju ndryshojnë krejtësisht jetën Shenjtëria e tij, Dalai Lama, është lider botëror që është i përkushtuar për promovimin e vlerave pozitive, siç është ve
Si u ndal 10 minuta para sulmi shkatërrues amerikan ndaj Iranit Presidenti amerikan, Donald Trump, konfirmoi raportimet e New York Times se gjatë natës Shtetet e Bashkuara ishin gati p
390 mijĂ« euro pĂ«r shoqatat e UÇK Qeveria e KosovĂ«s nĂ« mbledhjen e radhĂ«s ka marrĂ« vendim pĂ«r ndarjen e 390 mijĂ« eurove pĂ«r shoqatat e dala nga lufta e UÇ
Kush është ministri kosovar që shëtiti mafiozin italiane me charter privat? Intestigimi i publikuar pak ditë më parë nga televizioni italian RAI mbi mafiozin e Ndraghetas Antonino Vadala, ka trond
E BUJSHME/ Mafiozi i Ndragheta-s fluturoi me avionin e ministrit shqiptar (VIDEO) Televizioni publik italian RAI ka publikuar një histori investigative rreth mafiozit italian Antonino Vadala, pjesë e në
Behrami: Xhaka dhe Shaqiri donin të linin Zvicrën, por i ndala unë Trajneri i Zvicrës Vladimir Petkoviç ka lajmëruar Valon Behramin se nuk do të jetë më i ftuar në kombëtare. Fatin e tij
Me mbathje dhe kërthizë jashtë, aktori i njohur e lëshon fare veten (FOTO LAJM) Albano Bogdo është një nga artistët më të pëlqyer të humorit, i cili shpesh del nga vetja duke mos u kujdesur edhe aq sh
Xhaferi rrëfen për herë të parë: Si i ndala shqiptarët natën e 27 prillit Mbrëmë në një intervistë të dhënë për televizionin Tema, Talat Xhaferi ka sqaruar shumë të pa thëna për ngjarjet e 27 pr
Shpend Ahmeti jep një lajm të mirë për kategoritë e dala nga lufta Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka nënshkruar sot kontratat për 50 banesa për kategoritë e dala nga luft
Mushkonja vdekjeprurëse rrezikon jetën e 46-vjeçarit (FOTO LAJM) Një burrë filloi të ecte përsëri pasi kishte një gungë të madhe mes këmbëve të shkaktuar nga një pickim mushkonjash.
Thaçi dhe Haradinaj qëndrojnë prapa peticionit të veteranëve Zyrtarët më të lartë shtetërorë i kanë dhënë shtytje organizimit të peticionit të shoqatave të dala nga lufta, nëpërmjet
Hysni Gucati: Dilni tĂ« nĂ«nshkruani nĂ« PrishtinĂ« Tri organizatat e dala nga lufta e UÇK-sĂ«, kanĂ« filluar me nĂ«nshkrimin e peticionit, pĂ«rmes tĂ« cilit po kĂ«rkojnĂ« qĂ« Kuve
15 shqiptarë shpëtuan nga sulmi në Las Vegas Fatmir Frank Hamzaj është një biznesmen i dalluar dhe drejtues disavjeçar në komunitetin shqiptar në Las Vegas. Ai tr
Terroristi i Las-Vegasit kishte dy avionë privat, ja detaje të reja Autori i masakrës së Las Vegasit, i cili vrau 59 njerëz dhe plagosi 527 të tjerë në Las Vegas mbrëmjen e së dielës, isht
Biznesmeni rrëfen shpëtimin e 15 shqiptarëve në Las-Vegas Fatmir Frank Hamzaj është një biznesmen i dalluar dhe drejtues disavjeçar në komunitetin shqiptar në Las Vegas. Ai tr
Pamje tĂ« reja trishtuese nga sulmi nĂ« Las-Vegas, njerĂ«zit largohen tĂ« tmerruar (VIDEO) NjĂ« sulm me armĂ« ka ndodhur nĂ« njĂ« prej kazinove tĂ« mĂ«dha nĂ« Las Vegas, nĂ« ‘Mandalay Bay’. Sipas policisĂ« nga ky sulm
Ja pse frikësohemi Të hysh në një dhomë të errët për shumë persona mund të jetë një tmerr kurse disa të tjerë futen pa u menduar dy herë.
Hysaj: I lumtur që ndala Insignen, napolitanët s'do më lodhin kokën Mbrojtësi i djathtë i kombëtares, Elseid Hysaj, në deklaratën e dhënë pas ndeshjes u shpreh i lumtur në aspektin persona
PËRGJIMI/ Biseda me trafikantin qĂ« tradhtoi Klement Balilin: Ec avash dhe futu tek gjiri nĂ« plazh (FOTO LAJM) GjatĂ« emisionit tĂ« mbrĂ«mshĂ«m "Opinion" u zbardhĂ«n edhe disa dokumente tĂ« pĂ«rgjimit tĂ« bisedave mes Klement Baliliy dhe P