999 rezultate për

dakar

Rally Dakar, Triumfon Loeb, dorëzohet Sunderland Etapa e katërt e Rally Dakar e zhvilluar në San Juan De Marcona 440 km e gjatë regjistroi triumfin e Peugeot të Sebastia
Sam Sunderlan triumfuesi i etapës së tretë në Rally Dakar Pas sukseseve në etapën e parë, Sam Sunderland dhe Nasser Al Attiyah rikthehen te fitorja në Rally Dakar. Në kategori
Barredes triumfon në etapën e dytë të Rally Dakar Etapa e dytë e edicionit të 40 të Rally Dakar e zhvilluar në Peru u mbyll me fitoren e Joan Barredës në kategorinë e mot
Shembet muri në stadium, vdesin 8 tifozë në Senegal (FOTO LAJM) Përplasjet e dy tifozerive kanë shkaktuar një tragjedi të rëndë në Dakar, gjatë finales së Kupës së Senegalit mes Uakam
Aksident i frikshëm në “Rally Dakar”, bie 15 metra në humner (VIDEO) Carlos Sainz ka pësuar një aksident të frikshëm në “Rally Dakar 2017”. Piloti spanjoll doli nga rruga dhe ra poshtë 15 m
“Rally Dakar” nis me 10 admirues të plagosur; 3 në gjendje kritike Edicioni i 38 i “Rally Dakar” nisi në mënyrën më të keqe të mundshme. Gjatë zhvillimit të etapës prolog, Buenos Aires-Ro
Dakar Rally, peisazhe spektakolare nga Bolivia (FOTO LAJM) Etapa e tetë e Dakar 2015 kalon mes Iquique në Kili dhe Uyuni në Bolivi. Bëhet fjalë për ngjitjen më të lartë në botë. M
Tjetër tragjedi në Rally Dakar Një tjetër tragjedi është shënuar në Rally Dakar. Motorçiklisti francez, Thomas Bourgin humbi jetën pasi u përplas me nj
Rally-Dakar, aksident tragjik Etapa e pestë e Rally-Dakar është shoqëruar me një tragjedi ku dy persona kanë gjetur vdekjen ndërsa 7 të tjerë u plagos
Sërish aksident në Dakar Really, vdes tifozi Përgjaket sërish pista e Dakar Rally ku një tifoz ka humbur jetën duke ndjekur etapën e radhës e cila po kalonte në Per
Përgjaket gara e Rally Dakar Gara spektakolare e Rally Dakar, në cdo sezon regjistron aksidente të shumta dhe fatkeqësisht edhe viktima. Edicioni
Rally Dakar, aksident i rëndë për Sebastien Coue Aksidentet vazhdojnë të paralizojnë garën me spektakolare në planet Rally Dakar. Pas vdekjes së argjentinasit Jorge B