999 rezultate për

daciq

Daçiq i vendosur: S’do lejojmë që Bosnja e Hercegovina të njohë Kosovën Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë gjatë ditës së sotme se nuk do të lejoj që të hiqet Republika Srps
Daçiç: Thaçi do të arrestohet 99 përqind Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Dhomat e Specializuara të Kosovës janë të gatshme për ta arrestua
BE sqaron temat që diskutohen nesër mes Kosovës dhe Serbisë Mediat serbe sot, e mërkurë, raportuan për një takim mes Kosovës dhe Serbisë të enjten e kësaj jave ku BE-ja, thuhej, se
Daçiç: Serbët e Amerikës do të votojnë Trump Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, ka thënë se ka në plan që të promovojë edhe më tej të vërtetën mbi Kosov
Përplasja Serbi-Bullgari për Kosovën, Daçiç thotë se deklaratat e Borisovit u keqkuptuan Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq tha se ka biseduar me kolegen bullgare Ekaterina Zaharieva për gjithçka që ndodhi p
Daçiç reagon pas vendimit për të ndaluar hyrjen në Kosovë të zyrtarëve serbë Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar ashpër pas vendimit të fundit të Ministrisë së Punëve t
Daçiç: S'ka shans që Serbia ta njohë Kosovën si shtet të pavarur “Ne tani e kemi me rëndësi kyçe të gjejmë një zgjidhje kompromisi, Kjo zgjidhje nuk mund të bëhet me imponim që Serbia d
Daçiç i vërsulet Haradinajt, e akuzon si avokat të SHBA-ve Ivica Daciq ka vazhduar edhe sot replikën me deputetin e Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj. Tentimi i poshtërimit t
Deklaratat e Pendarovskit për njohjen e Kosovës shqetësojnë Daçiçin Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka reaguar pas deklaratave të presidentit të sapo zgjedhur të Maqe
Daçiq rreth “shkëmbimit të territoreve”: Të presim çfarë do të ndodhë në Berlin Mesazhi i një prej zyrtarëve të lartë të BE-së, komisionerit të zgjerimit Johannes Hahn se shkëmbimi i territoreve mund
Daçiçi: Pacolli do të më vrasë Ministria e Punëve të Jashtme në krye me Behgjet Pacollin ka reaguar lidhur me deklaratën e ministrit serb, Ivica Daçiç,
Pas Thaçit edhe Daçiçi i kërkon Haradinajt heqjen e taksës Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, duke komentuar thirrjen indirekte të presidentit Thaçi drejtuar kryemini
Trump do ta vizitojë Serbinë me këtë kusht Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq në një bisedë për agjencinë serbe të lajmeve tanjug ka lënë mundësinë që president
Kërcënohet me jetë Daçiç Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç, po i arrijnë letra anonime me përmbajtje kërcënuese. Kështu shkruan gaz
Sherr mes Daçiçit dhe Jovanoviçit për Kosovën (VIDEO) Taksa 100 për qind për mallrat serbe është bërë kryetemë edhe në Parlamentin e Serbisë, ku ministri i Punëve të Jashtme,
Daçiç do të takojë Kim Jong Un-in për t'a falenderuar që nuk ka njohur Kosovën Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka deklaruar se kohë më parë e ka marrë ftesën që ta vizitojë Korenë Veriore. “
Daçiç pranon dështimin: Perëndimi nuk i lejon shtetet të tërheqin njohjen e Kosovës Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq thotë se është e qartë se Perëndimi po bën preson në ato vende që po deklarojnë se
Për Serbinë, mosnjohja e Kosovës nga Vatikani dhe Palestina ka shumë rëndësi Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka thënë sot se për vizitë në Beograd do të mbërrijë sekretari shtetëror i Vatikan
Mediat serbe zbulojnë sekretin, edhe një zyrtare e BE-së përfshihet në dialog Mediat e Serbisë raportojnë sot për inkuadrimin në dialogun Kosovë - Serbi, që po zhvillohet në Bruksel, e një zyrtareje
Daçiç: Kosova s’mbijeton si shtet, por ribashkohet me Shqipërinë Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se Serbia dëshiron që të arrijë kompromis me Kosovën, por që kjo sip