999 rezultate për

dĂnim

Këto janë 10 shtetet më të lumtura në botë Në bazë të klasifikimit të përvitshëm të bërë nga Forbes, këtë vit, kupën për vendin më të lumtur në botë e mban Finland
2 mijë radikalë djegin Kuranin në Danimarkë, shkak është iftari Në shenjë proteste kundër mbajtjes Iftarit në Kopenhagë të Danimarkës, i cili mblodhi rreth 2.000 besimtarë, të djathtët
Shtetet më të lumtura dhe më pak të lumtura për vitin 2019 "Trofeun" për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gas
Çmenduri, një “Bugatti Chiron”, i tëri me “Lego”, prezantohet në Danimarkë (FOTO LAJM) Pas 8 muajsh projektim dhe 13.438 orësh punë, Bugatti Chiron e ndërtuar me “Lego”, me madhësi normale dhe funksionale në
Shqiptarët fiksohen të shkojnë atje ku duhet vizë, si arratisen nga Danimarka në Angli (FOTO LAJM) Shqiptarët tentojnë të ikin ilegalisht drejt Britanisë, duket “thyer sigurinë” e portit Esbjerg të Danimarkës. Media
Një gol spektakolar vjen nga Danimarka, lojtari me "sy mbyllur" shokon portierin (VIDEO) Një gol spektakolar është shënuar pak minuta më parë nga sulmuesi i Midtjylland në Danimarkë, shkruan Albeu.com. Ës
Familja shqiptare dëbohet nga Danimarka, aktivistët dalin në mbrojtje të tyre Një familje shqiptare është dëbuar nga Danimarka, pasi nuk plotësoi dokumentet për të përfituar azilin. Mëngjesin e sotë
Çmenduri, Danimarka shënon 3 gola në 10 minuta duke marrë një pikë përballë Zvicrës (VIDEO) E pabesueshme ajo që ka ndodhur ne ndeshjen Zvicër- Danimarkë. Zviceranët ishin në avantazhin e 3 golave deri në minutën
Super gol i Xhakës, Zvicra dominon ndaj Danimarkës (VIDEO) Zvicra është duke bërë një super ndeshje përballë Danimarkës duke i shënuar plot 3 gola dhe duke pranuar një teksa jemi
Portieri i Danimarkës: Kosova luajti shumë mirë, ishte e rëndësishme të mos humbnim Portieri Danimarkës, Kasper Schmeichel, ka bërë të ditur se synimi i skuadrës së tij ishte që të mos e humbnim ndeshjen
Bllofi i deputetit të Kosovës, shkon në Danimarkë për të ndjekur ndeshjen në stadium Deputeti i Kosovës, Milaim Zeka përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka deklaruar se kishte shkuar në Konpe
Mediat daneze sulmojnë kombëtaren e tyre: Turp Danimarkë! "Ekstrabladet" ka thumbuar Përfaqësuesen e Danimarkës pas barazimit 2-2 me Kosovën në stadiumin "Fadil Vokrri". "Dard
Trajneri Danimarkës: Nuk duhej ta nënvlerësonin Kosovën Age Hareide, trajneri i Danimarkës, tha para ndeshjes se për ta, ky takim miqësor, është si një stërvitje para përballje
Foto ekskluzive të spektaklit të djemve të Kosovës ndaj danezëve (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku Kosova edhe njëherë ka dhuruar për tifozët një lojë të bukur duke qenë e pamposhtur në fush
Magjike, Kosova zhbllokon rezultatit përballë Danimarkës (VIDEO) Kosova ka arritur të kalojë në avantazh përballë Danimarkës fal një goli në minutat e fundit të pjesës së parë. Është
Formacionet zyrtare: Kosova me disa ndryshime përballë Danimarkës Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Danimarkës Takimi nis në orën 19:00 në stadiumin "Fadil
Ja kush do të jetë kapiteni i Kombëtares së Kosovës përballë ndeshjes me Danimarkës Kosova do të luajë ndaj Danimarkës ndeshjen miqësore në stadiumin Fadil Vokrri. Samir Ujkani do të jetë në bankën re
Kosova gati për ndeshjen kundër Danimarkës Kosova dhe Danimarka do ta zhvillojnë sot ndeshjen miqësore në orën 19:00 në stadiumin "Fadil Vokrri" të Prishtinës.
Kombëtaren e Kosovës e viziton edhe Kryeministri Ramush Haradinaj (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dhënë përkrahje ekipit kombëtar të vendit në prag të ndeshjeve të rëndësis
Plas në Danimarkë, ekipi i dy futbollistëve shqiptarë akuzohet për trukime (VIDEO) Skuadra e Vejles ku aktivizohen 2 futbollistët shqiptarë, Ylber Ramadani dhe Arbnor Muçolli është duke kaluar një moment