999 rezultate për

cunami

Bie tërmet 6 ballë, jepet alarmi për cunami Një tërmet i fuqishëm ka rënë para pak minutash pranë brigjeve të Japonisë duke bërë që autoritetet të japin alarmin për
Cunami bie nga qielli, shikoni këto pamje spektakolare (VIDEO) Ky është momenti i pabesueshëm kur një stuhi filmohet papritmas duke “zbrazur” shumë litra ujë në një liqen. Ishte re
Rusia zotëron armën më të tmerrshme që i mbijeton edhe cunamit Ueb faqja amerikane Popular Mechanics ka publikuar një dokument nga Pentagoni, sipas të cilit Rusia është duke zhvilluar
Frikë nga cunami, evakuohen banorët nga zonat bregdetare në Alaskë Tërmeti i magnitudës 8.2 jashtë Ishullit Kodiak të Alaskës ka bërë një paralajmërim për cunami për një pjesë të madhe të
Tërmeti 8.2 ballë godet bregun amerikan, alarm për cunami Një paralajmërim për cunami është lëshuar pas një tërmeti të fuqishëm në brigjet e Alaskës. Tërmeti i magnitudës 8.2
Tërmet i fuqishëm 6.4 ballë, frikë për cunami Një tërmet i fuqishëm ka goditur bregun e Indonezisë duke i detyruar mijëra njerëz të evakuohen. Ishulli indonezian i
Tërmet i fuqishëm 7.3 ballë, frikë për cunami Bregu i Perusë është goditur nga një tërmet i fuqishëm i cili ka rritur frikën për një cunami të mundshëm. Tërmeti 7.
Tërmeti 7.6 ballë në Karaibe, cunami kërcënon frikshëm 5 shtete Një nga tërmetet më të forta rreth 7.6 ballë ka goditur Karaibet të martën në mbrëmje, duke tundur kontinentin dhe duke
Një shtet i fuqishëm mund të zhduket nga cunami Një cunami monstruoz mund të shkatërrojë bregun lindor të Australisë dhe të vrasë miliona njerëz brenda pak orësh, kanë
Europa sërish në panik, drejt shpërthimit vullkani që shkakton një mega cunami (FOTO LAJM) Vullakni La Palma në Ishujt Kanarie është gati gati të shpërthejë pas 40 lëkundjesh në vetëm 48 orë. Ka shqetësime se
"Një cunami do të shkatërrojë SHBA-në këtë javë", murgesha tremb me parashikimin Në një shkrim nga “Daily Star” thuhet ekzaktësisht që “një cunam i madh do të shkatërrojë SHBA-në”. I gjithi është nj
Trondit murgesha e njohur: Një cunami do fshijë SHBA-në këtë javë Në një shkrim nga “Daily Star” thuhet ekzaktësisht që “një cunami i madh do të shkatërrojë SHBA-në”. I gjithi është n
Jepet alarmi, cunam mbi tre metra në Meksikë (VIDEO) Një tërmet i rrallë dhe i fuqishëm 8,4-magnitude goditi në Meksikën, duke vrarë të paktën pesë persona, ndërsa sizmologë
Tërmet 8.1 ballë në Meksikë, banorët tmerrohen nga cunami (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 8.1 goditi pjesën jugore të Meksikës këtë mëngjes duke vrarë të paktën pesë persona, mes të cilë
Italia sapo zbuloi një qytet të lashtë nënujor, të shkatërruar nga cunami (VIDEO) Një vendbanim i madh romak, 1,700 vite i lashtë, është zbuluar në brigjet e Tunizisë pas disa vitesh eksplorimesh arkeo
Kjo është arsyeja pse xhamitë në Indonezi nuk u shkatërruan nga cunami Para dhjetë viteve qyteti indonezian BandaAceh u godit nga një cunami i madh , strukturat e vetme që i shpëtuan atij ish
"Cunami do godasë Dhërmiun", pushuesit e tmerruar boshatisin plazhin (VIDEO) Përhapja e thashethemit se një dallgë e madhe i ishte drejtuar brigjeve të Dhërmiut ka alarmuar jo pak pushuesit në Drim
Momenti i frikshëm kur cunami godet brigjet e Holandës (VIDEO) Disa pamje filmike që tregojnë momentin kur një mini-cunami goditi brigjet e Holandës duke i kapur të papërgatitur push
Japonia përkujton viktimat e cunamit shkatërrues ku humbën jetën 19 mijë persona (FOTO & VIDEO) Japonia përkujton sot gjashtë vjetorin e tërmetit të pasuar nga cunami si pasojë e të cilit humbën jetën afër 19.000 per
12 vjet pas cunamit në Azi / 400 trupa ende të paidentifikuar në Tailandë (VIDEO) Tërmeti i 26 dhjetorit të vitit 2004 me magnitudë 9.15 ballë shkaktoi një cunami në të gjithë Oqeanin Indian, një nga ka