999 rezultate për

cunam

Cunam pas tërmetit në Turqi, jepet alarmi në Mesdhe (VIDEO) Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë r
Frika prej cunameve shkatërruese, si është të jetosh pas një muri buzë detit Për banorët e rajonit Tohoku, që i mbijetuan cunamit të 11 marsit të vitit 2011, që shkatërroi brigjet japoneze duke u m
Tërmeti godet parajsën e pushimeve, frikë për cunami Tenerife në Spanjë u goditën nga një tërmet i magnitudës 4, i cili është ndjerë shumë fort në resortin e famshëm, duke a
Tërmeti me magnitutë 7.7 shkund Meksikën, njerëzit në alarm presin cunam (VIDEO) Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Meksikën Jugore dhe Qendrore pasditen e kësaj të marte rreth orës 17:40. Nuk ka e
Tërmetët shkundën Greqinë, jepet alarmi për cunami Greqia po kalon një ditë të vështirë pasi dy tërmete të forta kanë goditur vendin. Dy paslëkundje të tjera janë regji
Tërmeti me magnitudë 7.5 richter godet Rusinë e Japoninë, alarm për cunam Një tërmet i fuqishëm ka rënë në ishujt Kuril, në lindje të Rusisë. Tërmeti ishte me magnitudë 7.5 të shkallës rihter.
Tërmeti i fuqishëm shkund Paqësorin, alarm për cunami (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë. Nga t
15 vjet nga cunami që përpiu 250 mijë jetë (FOTO LAJM) Më 26 dhjetor 2004 tërmeti në Sumatra me madhësi 9,1 ballë të shkallës Rihter krijoi një cunami që shkaktoi rreth 250 mi
Dita e "El Clasiccos" do të nisë me 32 mijë protestues jashtë Camp Nou Gjithsej 32 mijë njerëz janë regjistruar për të marrë pjesë në protestën e grupit "Cunami Demokratik" në Camp Nou sonte
"Cunami Demokratik" do të protestojnë jashtë Camp Nout ditën e El Clasicos (FOTO LAJM) Grupi protestues katalonas "Cunami Demokratik" ka bërë thirrje për një tubim jashtë Camp Nou më 18 dhjetor, vetëm disa o
E FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm me magnitudë 6 trondit këtë vend, alarm për Cunami (FOTO LAJM) Shqipëria nuk është e vetmja që po përballet me një situatë të vështirë nga tërmetet. Një tërmet i fuqishëm me magnit
12 Tërmetet më të fuqishëm në botë Kur termeti zgjohet qindra njerëz humbasin jetën. Këto janë tërmetet më të mëdha në botë që nga fillim të shekullit të
Greqia nuk ka qetësi, pas tërmetëve poshtohet nga cunami (VIDEO) Mediet fqinje raportojnë se përveç tërmeteve të njëpasnjëshme, moti i keq ka goditur sot një pjesë të vendit. Kështu, qy
Cunami përpin pishinën, panik dhe dhjetra të plagosur (VIDEO) Një akuapark kinez u përfshi nga një "cunam" duke shkaktuar 44 të plagosur. Defekti i një makinerie krijoi një dallgë
Tundet Amerika e Jugut, tërmet 6.8 ballë, alarm edhe për cunam Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6,8 ballë goditi pak minuta më parë shtetin e Amerikës së Jugut, Kilin. Sipas Inst
Berisha pak para protestës: Super cunami po afron (VIDEO) Pasditen e sotme pritet të fillojë protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar me moton Rama Ik. Lidhur me këtë f
Protesta e 10 kombëtare, Berisha në Facebook: Po vjen cunami gjigand dhe tmerrues Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës së bashkuar, e cila është planifikuar për t’u
Protesta e opozitës, Berisha: Cunami i jashtëzakonshëm po afron (VIDEO) Ndërkohë që në orën 20:00 pritet të fillojë protesta e opozitës së bashkuar e cila do të vazhdojë deri në mesnatë, ish k
Cunami i historisë! Berisha bën njoftimin e rendësishëm për sot Opozita do të zhvillojë protestën e radhës sot në orën 19:00 duke njoftuar një pjesëmarrje të madhe të atyre që duan lar
Berisha nxjerr videon: Pak orë e ndajnë Ramën nga cunami popullor (VIDEO) Opozita ka njoftuar protestën e radhës pasditen e sotme duke kërkuar largimin e Ramës dhe zhvillimin e zgjedhjeve pa të,