999 rezultate për

covid19

E gjithë Shqipëria zonë e kuqe! Kaq raste me COVID-19 janë shënuar sot Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 persona nga koronavirusi dhe kanë rezultuar 127 persona pozitiv me Covid ng
Rekord i zi! Kaq infektime me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit Në 24 orët e fundit në vend janë shënuar 139 raste të reja me COVID-19 dhe 6 viktima. Shpërndarja gjeografike e rast
Shtatori është afër, Manastirliu zbulon planin për valën e dytë të pandemisë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se ka përgatitur planin e radhës për të përballuar fluksin e rastev
Rastet në rritje, zgjerohet kapaciteti i testimit për COVID-19 ministria ka bërë të ditur së është hapur laboratori i dytë në QSUT për të testuar rastet e dyshuara si të infektuar me
Rëndohet situata tek Infektivi, si paraqitet gjendja e pacientëve Ditën e sotme, bilanci i vdekjeve në vend u shtua me 4 ndërsa ai i infeksioneve me 85. Vijon të ketë shtrime të reja
Manastirliu: Nga sot maskat janë të detyrueshme në ambientet e mbyllura Ministrja Manastirliu u ka bërë apel të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat, për të kufizuar përhapjen e COVID19.
Vatrat e koronavirusit po zgjerohen, por sa prej të infektuarve janë aktivë dhe sa janë shëruar Teksa në vend vijon shtimi i rasteve të reja me koronavirus, lajmi i mirë është se janë shëruar 48 pacientë të tjerë, du
Shifrat alarmante të COVID-19 në Shqipëri, brenda javës do të rihapet COVID-2 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur se Spitali Universitar “Shefqet Ndro
Simptoma të rënda dhe shtim i ndjeshëm i rasteve, Manastirliu tregon situatën tek Infektivi (VIDEO) Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën thirrje për qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të ruhen nga Covid-1
Nëna u shtrua në spital për leuçemi dhe vdiq nga Covid19, i biri: Si u infektua?! Arjan Seferaj është djali i një 61 vjeçareje, e cila disa ditë pasi u shtrua në QSUT u infektua me koronavirus. Ai kë
Pesë komunat me numrin më të madh të rasteve me COVID19 në Kosovë Numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 4,307. Prej tyre 94 kanë humbur jetën kurse të shëruar janë 2
Përkeqësohet situata tek Infektivi, si u zgjerua harta e infeksionit në vend Dy viktima dhe 68 raste të reja me COVID-19 janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Situata në spitalin
Humbin jetën nga koronavrusi dy pacientë të tjerë tek Infektivi Dy pacientë të tjerë të cilët merrnin shërbim në spitalin Infektiv kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavir
Tre viktima e mbi 70 raste, si u zgjerua sot zinxhiri i infeksionit në vend Gjatë 24 orëve të fundit ministria ka konfirmuar 3 humbje të tjera jetësh si dhe 71 raste të reja me COVID-19. Shpërn
Si u shpërnda sot harta, vatrat më problematike Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 67 raste të reja të infektuar
Një tjetër viktimë nga COVID-19, ndërron jetë pacienti tek Infektivi Një humbje jete ka ndodhur në spitalin infektiv, si pasojë e COVID19. Një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po tr
Tre viktima dhe dhjetra raste të reja, si u skuq sot Shqipëria Gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 3 viktima dhe 69 raste të reja. Prej tyre 23 raste ja
Ndërron jetë pacienti me COVID-19 tek Infektivi Një pacient 69-vjeçar nga Shkodra ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19. Gjendja e t
Koronavirusi alarmon Shqipërinë: Rastet e 3 javëve të fundit, sa në 3 muajt e parë të shpërthimit Në Shqipëri, vetëm në tre javët e fundit rastet e reja me koronavirus, janë thuajse në nivele të njëjta me ato të regjis
Vdes një tjetër pacient tek Infektivi Një 70 -vjeçar nga Shkodra ka humbur jetën ditën e sotme si pasojë e infektimit me koronavirus. Mësohet se i moshurar