999 rezultate për

covid-19

Bëri testin e koronavirusit, 8 vjeçarja vdes nga ''simptoma pneumonie'' Një vajzë tetë vjeçare vdiq ndërsa vuante nga symptoma të ngjashme me pneumoninë disa orë pasi bëri një test për koronav
Koronavirusi nuk njeh kufij, shkencëtarët gjejnë gjurmë aty ku nuk ua merrte mendja Shkencëtarët në Universitetin e Nebraska gjetën gjurmë të virusit në dhomat e pacientëve me COVID-19 dhe në korridoret n
Shifra alarmante nga Shkodra: 12 shtetas të infektuar me koronavirus Pasditën e sotme u bë me dije lajmi se në Shkodër janë kryer 15 testime për COVID-19, pas shenjave të paraqitura. Më
Mjeku bën thirrjen e fortë: Harrojeni COVID-19, 300 të vdekur në dy muaj nga gripi i Hong Kongut Edhe pse ka futur të gjithë botën në karantinë, pandemia e koronavirusit të ri nuk është e vetmja që ka njohur planeti d
Dalin nga spitali: 78 dhe 79 vjeç, shërohet çifti i të moshuarve nga Korça Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama ka dhënë një lajm të mirë mbrëmjen e sotme. Përmes Facebook-ut, ai bën me dije se
Berisha bën deklaratën e fortë: Të infektuarit me COVID-19 u mbajtën të fshehur me qëllim nga Rama Në një lidhje direkte me "Mbrëmje në Abc", ish-kryeministri Sali Berisha ka folur ndër të tjera për mënyrën sesi po mena
Berisha sulmon Ramën: Gënjen për viktimat e COVID-19 në Shqipëri Ish-kryeministri Sali Berisha në një lidhje me "ABC News" ka folur në lidhje me pandeminë e COVID-19 në Shqipëri. Ber
Lajmi i fundit nga Shkodra: Dyshohen me COVID-19, u merren analizat 21 personave 21 personave në qarkun e Shkodrës u janë marrë analizat pasi dyshohet të jenë të infektuar me koronavirus ndërsa është d
Bllokimi prej COVID-19, dhjetra shqiptarë ngecin në Kapshticë Shtetrrethimi dhe mbyllja e kufijve ka shkaktuar probleme të mëdha për shqiptarët që kanë ngecur jashtë dhe duan të kthe
Lajm i mirë: Shkon në 76 numri i të shëruarëve nga COVID-19 në Shqipëri (FOTO LAJM) Shqipëria është një ndër vendet e prekura nga COVID-19, ku deri tani numërohen 277 të infektuar ku mes tyre kemi 16 vikt
Kishin simptomat e COVID-19, dalin përgjigjet e analizave të dy vajzave në Gjirokastër Paraditen e sotme, u janë marrë kampionet dy qytetareve nga Gjirokastra të cilët kishin shfaqur dyshime nga prekja prej
COVID-19 nuk ndalet në Itali: Në 24 orë vdiqën 760 njerëz Italia është vendi më i prekur nga COVID-19, ku deri tani janë raportuar 115,242 të infektuar ndër to, 13,915 të vdekur.
Greqia në alarm nga COVID-19: 53 viktima, 1 514 të prekur e 91 shtetas në gjendje kritike Ka shkuar në 53 viktima nga koronavirusi, COVID-19 në Greqi, ku sot janë shënuar dy viktima të tjera. Rasti i parë i
Pamje të rënda, Rama poston video nga SHBA: Viktimat e COVID-19 ngarkohen me vinç (VIDEO) Pasditën e sotme kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video me pamjet e trishta nga Neë York. Në video
T'i mbajmë apo jo? Ekspertët tregojnë sa të vlefshme janë maskat ndaj COVID-19 Gjithnjë e më shumë njerëz mbajnë prej ditësh maska. Në shumë vende madje mbajtja e maskave është e detyrueshme. Po a ka
Asnjë antibiotik, koronavirusi mund të zhduket nga gjaku i të shëruarve Ka nisur në Itali trajtimi me gjakun e të shëruarve, pacientëve të prekur nga COVID-19. Disa pacientë tashmë kanë mar
Eksperti kinez jep lajmin e mirë: Në fund të këtij muaji COVID-19 do të jetë nën kontroll Koronavirusi i ri, COVID-19 ka infektuar deri tani 961,725 shtetas në të gjithë botën, ka vrarë 49,165 njerëz dhe të sh
Trageti "i ngecur" në ujërat greke prej 1 muaji, shtohen të infektuarit me me Covid-19 Ka shkuar në 122 persona numri i të infektuarëve në tragetin “Elfterios Venizelos”, i cili që prej më shumë se 14 ditësh
Bota e gjunjëzuar nga Covid-19, numërohen mbi 47 mijë viktima Covid 19 vijon të jetë një kërcënim i hapur për të gjithë botën. Në 24 orët e fundit mijëra persona kanë humbur jetën në
Amerika sulmon Kinën për COVID-19: Fshehu virusin dhe të dhënat e vërteta Kina ka fshehur shtrirjen e shpërthimit të koronavirusit në vendin e saj, duke raportuar thuajse gjysmën e rasteve total