999 rezultate për

covid

Vetëm 1 viktimë, sa raste të reja me COVID-19 shënoi sot Kosova Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.377 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të r
Vaksinimi i mjekëve të Pediatrisë, Manastirliu: Pas tyre të moshuarit Ka nisur ditën e sotme vaksinimi i 42 mjekëve dhe infermierëve të pavionit COVID të Pediatrisë Infektive. Nëpërmjet n
Qytetarët e dëshpëruar ndërtojnë një gorillë gjigante për të frikësuar Covid-19 Ata ndërtuan një gorillë 7 metra të lartë në shpresë se do të largoj Covid-19 nga fshati i tyre. Disa banorë supersti
Bilanci i fundit me Covid 19 në Maqedoni Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1530 testime për koronavirus dhe prej tyre 190 kanë rezultuar pozitivë. Po ash
7 të vdekur nga COVID-19, sa raste të reja pati sot Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit, ku 7 persona kanë ndërruar jet
Piktori i njohur në spital me COVID, e bija apel Ramës dhe Manastirliut Piktori i njohur Mustafa Arapi është infektuar me COVID-19 dhe aktualisht po merr trajtim mjekësor në spitalin “Shefqet
Pesë viktima dhe 353 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), njoftoi sot se gjatë 24 orëve të fundit 5 persona të inf
Tomini komenton shifrat e COVID-19 në vend dhe zbulon çfarë do të ndodhë këtë javë Shifrat e larta të rasteve të reja raportohen çdo ditë në vendin tonë, por mbetet i ulët numri i të shtruarve në spitale
Hernandez dhe Calhanoglu rezultojnë pozitivë ndaj Covid-19 Megjithatë, Hakan Calhanoglu dhe Theo Hernandez kanë rezultuar pozitiv ndaj COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur AC Mi
Italia ashpërson masat antiCOVID, këto rajone futen në listën "e kuqe" Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza nënshkroi urdhërin që vendos Lombardinë në zonën e kuqe. Efektet e urdhërit do
VOA: Rastet me COVID-19 me rritje në Shqipëri, Ministria nuk i ndryshon kufizimet Në Shqipëri, autoritetet e Shëndetësisë bën të ditur sot se në dy javët e para të Janarit, incidenca e rasteve të reja m
Ylli i Napolit rezultaton pozitiv me Covid-19 Mesfushori i Napolit, Fabian Ruiz, ka rezultuar pozitiv në testimin e fundit ndaj COVID-19. Fabian Ruiz ka rezultuar
Vaksinat anticovid në Shqipëri, Meta: Duhet transparencë, kjo është trafikim! Presidenti Ilir Meta komentoi në emisionin “Kjo Javë’, në News24, mbërritjen e vaksinës anti-Covid në Shqipëri, para koh
Duhani apo COVID-19, kush i dëmton më shumë mushkëritë? Virusi COVID0-19 dëmton më së shumti mushkëritë duke i kthyer në ato të bardha. Por kush na dëmton më shumë mushkëri
6 viktima nga COVID-19 në Kosovë Gjashtë pacientë kanë humbur jetën nga Covid në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë raportoi se gjatë 24 orëve
Manastirliu: Nuk ka lehtësim masash antiCOVID Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një konferencë për mediat ka bërë me dije se do të vijojnë të jenë në fuq
OBSh-ja sjell 1000 oksimetra të dhuruara nga Gjermania për pacientët COVID-19 në Shqipëri Në vijim të përpjekjeve të vazhdueshme për mbështetjen e përgjigjes ndaj pandemisë COVID-19 dhe për mbrojtjen e atyre që
Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm, çfarë ndodh pas 26 janarit Një njoftim i ri është dhënë ditën e sotme nga Ambasada Amerikane në Tiranë, e cila në një postim deklaroi se nga data 2
Variantet e reja të COVID-19, Britania e Madhe mbyll kufijtë për 1 muaj Britania e Madhe ka vendosur të mbyllë kufijtë për 1 muaj duke filluar nga e hëna. Lajmi është bërë i ditur nga kryemini
OBSH bën thirrje: Vaksina të shpërndahet në mënyrë të drejtë në të gjitha vendet! Kreu i degës europiane pranë Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge, ka thënë 95 për qind e vaksinave