999 rezultate për

cosa

Cosa Nostra vetëm shtypi butonin: Fijet që lidhin vdekjen e Falcones me “Gladio-n” 27 vjet pas vrasjes së gjykatësit Giovanni Falcone, të dhëna të reja kanë dalë në sipërfaqe të cilat vënë në dukje një v
Fillimet e mafias, si limonat sollën lindjen e Cosa Nostra-s në Siçili Nga Ola Olsson Mafia siçiliane është ndoshta sot organizata më e famshme kriminale në botë. Ajo njihet se ekziston të
Italianët kërkojnë dënim të rëndë për shqiptarin e "Cosa Nostra-s" që zbuloi Habilajt Janë dënime të rënda ata që janë kërkuar nga prokuroria lidhur me disa persona të pandehur pjesë e një megaprocesi kundë
"Kolumbia e Europës", mafia siçiliane furnizohet me drogë nga Shqipëria Prestigjozja spanjolle “El Confidencial” i ka kushtuar një artikull rrjeteve kriminale të drogës në Itali, por që sipas
Komandonte mafiozët e Italisë, arrestohet "trashëgimtarja" e Toto Riinas (FOTO LAJM) Antimafia italiane ka arrestuar një grua e cila ishte në krye të grupit mafioz sicilian "Cosa Nostra". Operacioni u b
Policia ndërhyn në zgjedhjet për kreun e Cosa Nostra-s, arreston 27 mafiozë Policia italiane ka arritur që të prishë zgjedhjet në kupolën e Cosa Nostras. Të paktën 27 persona kanë përfunduar n
Detajet për arrestimin e Habilajt: Organizata furnizonte me kanabis ‘Cosa Nostra’-n Për gazetarin Artan Hoxha, arrestimi i Moisi Habilajt, i përfolur si kushëri i Saimir Tahirit, sot nga policia italiane,
A arrestua dhe lirua në Tiranë, Artan Hoxha rrëfen bossi-n shqiptar që ka lidhje me "Cosa Nostra-n" Gazetari Artan Hoxha ka qenë i ftuar në studion e emisionit “Kjo javë” të gazetares Nisida Tufa në News24 për të folur p
SHBA godet “Cosa Nostra”, arreston 46 anëtarë Pas disa vitesh hetime në të gjithë territorin e brigjeve lindore të SHBA-ve, FBI ka arrestuar 46 persona të grupeve maf
FBI godet “Cosa Nostra-n”, 46 të arrestuar 46 persona të lidhur me familjet mafioze Genovese, Gambino, Lucchese, Columbo e Bonanno, janë arrestuar gjatë operacioni
Vdes në burg kreu i “Cosa Nostra”-s Ka ndërruar jetë në burg kreu i “Cosa Nostra”-s, pasi prej kohësh vuante nga një sëmundje e pashërueshme. Bernardo Prove
Mafia e rrezikshme me pasuri marramendëse (VIDEO) Grupi mafioz “Ndrangheta” me bazë në rajonin e Kalabrisë në jug të Italisë, është më pak e njohur se sa mafia siciliane
Vrasja e Santos, si ekzekutimet e Cosa Nostras Vrasja e Artan Santos do të mbetet gjatë në memorie, ndoshta si një nga ata raste të mbushura kaq shumë me enigmë. Nj
Jeta e 10 mafiozëve më të mëdhenjë të njerëzimit (FOTO LAJM) Në vitet ’90-të kronikat televizive ishin pushtuar nga “bëmat” e “Cosa Nostra”-s, vrasje dhe atentate të bujshme, që dre
10 organizatat më të mëdha mafioze (FOTO LAJM) Historitë e tyre, si kanë lindur, vrasjet që kanë bërë, buja e tyre si edhe kush i mbështet. Si mafia më e rrezikshme ci