999 rezultate për

corriere

Pas rinovimit, kështu duket stadiumi i Napolit (FOTO LAJM) Stadiumi i Napolit është pothuajse gati. San Paulo iu nënshtrua një rikonstruksioni teksa u ndryshuan stolat kangjellat
Conte do Barzaglin te Interi Antonio Conte është shumë pranë pankisë së Interit. Të paktën kështu raportojne mediat italiane ditët e fundit ku zyrtar
Tifozët e Juventusit "pushtojnë" Holandën (FOTO LAJM) Juventusi do të luajë sot në transfertë aktin e parë kundër Ajax-it për Ligën e Kampioneve, shkruan Albeu.com. Bardh
Mediat në Itali e bëjnë të sigurtë: Edoardo Reja trajner i Shqipërisë (FOTO LAJM) Në Itali nuk kanë asnjë dyshim, Edy Reja do të jetë trajneri i ri i përfaqësues shqiptare. Tekniku italian nuk ka prefer
“Corriere della Sera” jehonë ndryshimeve në kryeqytetin shqiptar (FOTO LAJM) Mediat e huaja vijojnë t’i bëjnë jehonë ndryshimeve që kanë ndodhur 3 vitet e fundit në Tiranë, por edhe ta promovojnë a
Bushati: Mund të pranojmë edhe më shumë emigrantë “Kur eritreasit ishim ne, para 26 viteve, ju italianët na hapët dyert, na mikpritët në shtëpitë tuaja, na dhatë ushqim.
Interi “blindon” Icardi kjo është marrëveshja e re Mauro Icardi ka qënë shumë i kërkuar në këtë merkato vere, ku është përfolur edhe për një transferim te klubi i Real Mad
Gazeta italiane: Messi përgatit formacionin kundër Nigerisë Argjentina është në një situatë kritike për vazhdimësinë e saj në Botëror megjithëse ka ende shpresë për ta. Humbja
Dorëzohet presidenti i Milanit, shet 30 % të aksioneve Vetëm dy ditë më parë u raportua se presidenti i Milanit, Jonghong Li po kërkonte një investitorë për të ndihmuar klubin
Juventus nxjerrë në shitje Higuain Gonazalo Higuain tashmë mbylli sezonin e dytë tek skuadra e Juventus, por aventura e tij tek "zonja e vjetër" duke se ka
Milan e gjen mënyrën si të arrijë tek Belotti I riu Patrick Cutrone është ndër lojtarët më në formë te Rosonerrët ndërsa Kalinic në garën e sulmuesve është aktualisht
Ermal Meta e akuzoi për dhunë, babai i tij habit me intervistën e çuditshme Lajmet për dhunën që i ati i kishte ushtruat Ermal Metës shpërthyen dje në të gjithë mediat. Pas suksesit që korri në
Interi blerjen e parë e dëshiron nga Lazio Interi është i interesuar në holandezin e Lazios, Stefan de Vrij, mbrojtësit i skadon kontrata në fund të sezonit. Re
E FUNDIT / Ja ku do e vazhdoj karrierën Kaka Duket se ende nuk kanë mbaruar ditët e brazilianit të famshëm, Kakas, në futbollin profesional. Gjersa ish-ylli i Mil
“Corriere Della Sera”: Tirana e shumëngjyrave Gazeta më e madhe italiane, “Corriere Della Sera”, në suplementin e saj i ka kushtuar një artikull të gjatë Tiranës, ku
Flet nëna e terroristit të Barcelonës: Ishte djalë i mirë 22 vjeçari Younes Abouyaaqoub , terroristi që shkaktoi vdekjen e 15 personave në Barcelonë pasi përplasi me furgonin e t
Corriere Adriatico: Shqipëria si Karaibet Paola Cimarelli nga Corriere Adriatico, në rubrikën e udhëtimeve, ka shkruar për vizitën në bregdetin shqiptar, – ku nuk
Suso i paqartë për të ardhmen, i ofrohet rinovimi, por dhe caktohet vlera e tij Në tregun e transferimeve në Milano flet dhe për koha e shitjeve. Teksa u tha se Sudo do të jetë pjesë kyçe e Milanit
Italianët çmenden pas Erjonës: Sexy dhe në timon! (FOTO LAJM) “Erjona sexy edhe në timon”. Ky është komenti që bën Corriere dello Sport për Erjona Xhemaili, bashkëshortja e futbollis
Rama çel ekspozitë në Firence, ja çfarë thotë për artin e tij për "Corriere della Sera" (FOTO LAJM) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama çeli ekspozitën e tij më 24 shkurt në galerinë e artit "Eduardo Seçi" në qytetin e F