999 rezultate për

coronavirus

Infermierja vdes nga Covid-19, 24 orë pasi e deklaruan të shëruar Një infermiere 43-vjeçare nga Spitali Shtetëror i Argjentinës në Buenos Aires ka vdekur nga Coronavirus, edhe pse para 2
Rajoni i Gostivarit me mbi 217 raste aktive me COVID-19 Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, në Gostivar dhe komunat përreth ka 217 raste aktive. Deri t
Rriten ndjeshem rastet aktive dhe vdekjet nga COVID-19 në Kosovë Kosova po përballet me coronavirusin, rastet e shumta në tre javët e fundit e kanë alarmuar vendin. Kosova po e kalon
Filipçe: Vala e dytë e koronavirusit erdhi më shpejt nga sa pritej Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, thotë se numri i pacientëve të infektuar me koronavirus pritet të rritet edhe më
COVID-19, tre persona në gjendje të rëndë në Kosovë Në Klinikën Infektive të QKUK-së, gjenden të shtrirë 23 persona të prekur me coronavirus, ndërsa tre pacientë janë në gj
Pesë lojtarë të Barcelonës rezultojnë pozitiv me coronavirus Pesë lojtarë të Barcelonës kanë rezultuar pozitiv me coronavirus, por klubi ka vendosur të mbajë atë sekret. Radio ka
Katër raste të reja me coronavirus në Premier League Premier League ka konfirmuar se katër lojtarë dhe në staf kanë rezultuar pozitiv nga tri klube në testimet e fundit.
Danimarka hap kufijtë për çiftet që mbetën të ndarë nga Coronavirusi Danimarka ka hapur kufijtë për çiftet që kishin mbetur të ndarë nga bllokimi për shkak të koronavirusit.Që nga e hëna, p
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
6 persona nga Premier League rezultojnë pozitiv me coronavirus Liga Premier ka konfirmuar se gjashtë persona janë të infektuar me coronavirus. Liga angleze ka filluar t’u bëjë test
Epidemiologu në Maqedoni: Ato që nuk e besojnë coronavirusin le të shkojnë në Klinikën Infektive të shohin se si humbet jeta (VIDEO) Epidemiologu Dragan Danillovska në itnervistë për TV24 ju bëri thirrje atyre personave që nuk besojnë coronavirusin të s
Futbollisti ironizon Ramën: Më të sigurt në stadium apo te Liqeni për masat ndaj coronavirusit? (FOTO LAJM) Sherif Kallaku, lojtari i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i ekipit kombëtar U21, ashtu si dhe shumë futbollistë dhe per
Tri raste pozitive me coronavirus në Bundesligë, vështirësohet nisja e kampionatit Pas fillimit të stërvitjeve në grupe të ndara, klubet e Bundesligës kanë nisur testimin e lojtarëve dhe stafit. FC Kö
Coronavirusi: Sa shumë ka rënë vlera e top-lojtarëve Afati i transferimeve të lojtarëve do të jetë më ndryshe se herëve të tjera, pasi vlera e tyre ka rënë shumë. Coronav
Shkencëtarët konstatojnë që maskat të cilat qepen nga materiali i këtillë ofrojnë mbrojtjen më të mirë nga coronavirusi Shkencëtarët konstatojnë që maskat e qepura nga pambuku në kombinim me mëndafshin natyral apo me byrynxhyk ofrojnë mbroj
Përmirësohet situata në Itali, për herë të parë ka më shumë respiratorë sesa pacientë Italia më në fund po fillon të marrë frymë nga koronavirusi. Për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë së coronavir
Lukaku: 23 nga 25 lojtarë të Interit ishin të sëmurë, por nuk na u bë testi për coronavirus Romelu Lukaku bëri një deklarim befasues, duke pretenduar se 23 nga 25 lojtarët e Interit ishin të sëmurë me kollë dhe e
Një studim i ri zbulon vendet e punës më të rrezikuara nga ndikimet e menjëhershme nga coronavirusi Reagimi ndaj coronavirusit të ri – përmes urdhrave dhe udhëzimeve të qëndrimit në shtëpi dhe distancimit shoqëror – mund
Brataj reagon pasi fitoi betejën: I nderuar koronavirus i pabesë, ju humbët Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Breataj fatmirësisht ka fituar betejën ndaj koronavirusit. Tahmë që është në një
Klubi i Shkëndijës ndihmon Spitalin e Tetovës me mjetet e nevojshme për të luftuar coronavirusin (VIDEO) KF Shkëndija si klub me përgjegjësi sociale bashkohet me çdo iniciativë për të ndihmuar njerëzit në nevojë dhe të prekur