999 rezultate për

corona

6 persona nga Premier League rezultojnë pozitiv me coronavirus Liga Premier ka konfirmuar se gjashtë persona janë të infektuar me coronavirus. Liga angleze ka filluar t’u bëjë test
Epidemiologu në Maqedoni: Ato që nuk e besojnë coronavirusin le të shkojnë në Klinikën Infektive të shohin se si humbet jeta (VIDEO) Epidemiologu Dragan Danillovska në itnervistë për TV24 ju bëri thirrje atyre personave që nuk besojnë coronavirusin të s
Futbollisti ironizon Ramën: Më të sigurt në stadium apo te Liqeni për masat ndaj coronavirusit? (FOTO LAJM) Sherif Kallaku, lojtari i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i ekipit kombëtar U21, ashtu si dhe shumë futbollistë dhe per
Tri raste pozitive me coronavirus në Bundesligë, vështirësohet nisja e kampionatit Pas fillimit të stërvitjeve në grupe të ndara, klubet e Bundesligës kanë nisur testimin e lojtarëve dhe stafit. FC Kö
Coronavirusi: Sa shumë ka rënë vlera e top-lojtarëve Afati i transferimeve të lojtarëve do të jetë më ndryshe se herëve të tjera, pasi vlera e tyre ka rënë shumë. Coronav
Shkencëtarët konstatojnë që maskat të cilat qepen nga materiali i këtillë ofrojnë mbrojtjen më të mirë nga coronavirusi Shkencëtarët konstatojnë që maskat e qepura nga pambuku në kombinim me mëndafshin natyral apo me byrynxhyk ofrojnë mbroj
Përmirësohet situata në Itali, për herë të parë ka më shumë respiratorë sesa pacientë Italia më në fund po fillon të marrë frymë nga koronavirusi. Për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë së coronavir
Lukaku: 23 nga 25 lojtarë të Interit ishin të sëmurë, por nuk na u bë testi për coronavirus Romelu Lukaku bëri një deklarim befasues, duke pretenduar se 23 nga 25 lojtarët e Interit ishin të sëmurë me kollë dhe e
Një studim i ri zbulon vendet e punës më të rrezikuara nga ndikimet e menjëhershme nga coronavirusi Reagimi ndaj coronavirusit të ri – përmes urdhrave dhe udhëzimeve të qëndrimit në shtëpi dhe distancimit shoqëror – mund
Bashkëshortja e yllit të Arsenalit ''djeg'' rrjetin, foto me bikini e ''Corona'' (FOTO LAJM) Xhesika Pires është tepër aktive në rrjetet. Gruaja e legjendës së Arsenalit, Robert Pires, duket në top formë edhe në k
Brataj reagon pasi fitoi betejën: I nderuar koronavirus i pabesë, ju humbët Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Breataj fatmirësisht ka fituar betejën ndaj koronavirusit. Tahmë që është në një
Kthimi në normalitet në krizën e koronavirusit, si do jetë përditshmëria Akademia Kombëtare e Shkencave – Leopoldina – ka paraqitur rekomandimet e saj për kthimin gradualisht në normalitet në k
Media gjermane shkruan për kryeministrin Rama: Mister Corona! (FOTO LAJM) Media gjermane, Die Tageszeitung (TAZ) i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe kryeministrit Rama, në lidhje me menaxh
Klubi i Shkëndijës ndihmon Spitalin e Tetovës me mjetet e nevojshme për të luftuar coronavirusin (VIDEO) KF Shkëndija si klub me përgjegjësi sociale bashkohet me çdo iniciativë për të ndihmuar njerëzit në nevojë dhe të prekur
Binjakët e porsalindur në Indi, pagëzohen me emrat Corona dhe Covid Një djalë i vogël dhe një vajzë e lindur në Indi në mes të bllokimit aktual janë pagëzuar me emrat Corona dhe Covid nga
Covid dhe Corona kështu quhen dy binjakët e porsalindur Koronavirusi po merr me mijëra jetë, por në anën tjetër po lindin qindra të tjerë. Një rast i çuditshëm është ai i n
Ish-kreu i Autoritetit të Konkurrencës, Zef Preçi: Të bëhen testime masive për koronavirusin Pandemia Covid-19 aktualisht është çështja më e nxehtë në të gjithë botën dhe kjo për arsye të forta. Sipas raportit
Shërohen 10 lojtarët dhe trajneri i Valencias nga coronavirusi Dhjetë lojtarë dhe trajneri i Valencias që kishin rezultuar pozitivisht me coronavirus, janë shëruar plotësisht. Marc
Pështyu policët dhe u tha se ishte me coronavirus, dënohet me 12 muaj burg britaniku Një burrë që pretendonte se kishte simptoma të coronavirusit duke i pështyrë dy policë është dënuar me 12 muaj burg.
Neymar ndihmon të prekurit nga Coronavirusi, ky është gjesti i madh i brazilianit Neymar ka vendosur që t’i vijë në ndihmë familjeve të prekura nga Coronavirus, që ka pushtuar të gjithë Botën, me gati 7