999 rezultate për

corinthias

E tëmerrshme, talenti Corinthiasit thyen këmbën (VIDEO) Futbollisti i Corinthiansit, Fessin, ka pësuar një dëmtim të rëndë në ndeshjen e turneut U-20 kundër Ituoanos. Në një
Corinthias i ofron makinë luftë Drogba-së (FOTO LAJM) Corinthias vazhdon të insistojë për Didier Drogba. Për momentin sulmuesi nga Bregu i Fildishtë është një lojtarë i lirë
Uruguaj-Angli, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Kupa e Botës nisi në ngjitje për Anglinë dhe Uruguajin, që dolën të dyja të humbura nga 90 minutat e para, respektivisht
Brazil, Seedorf mposht Paton (VIDEO) Java 20 e kampionatit brazilian të futbollit dhuron emocione me super-sfidën Botafogo–Corinthias. Të dyja skuadrat e kan
Corinthians-Chelsea, finalja e Botërorit të Klubeve (VIDEO) Corinthias-Chelsea do të jetë finalja e madhe e Botërorit të Klubeve. Blutë e Londrës mposhtën 1-3 skuadrën meksikane Mo
Paulinho mban me shpresë Interin Kolonia e brazilianëve në Londër mund të vazhdojë të shtohet pasi Chelsea i Abramovich është vënë në ndjekje të mesfusho
Romarinho, çfarë goli (VIDEO) Ish kampioni botës në USA 94 dhe një prej emrave më të mëdhenjë të Brazilit dhe Barcelonës, Romario ka lënë pas një tras
S'pranon të peshohet, Adriano dëbohet nga Corinthias Corinthias njoftoi sot se ka arritur një marrëveshje me sulmuesin Adriano për prishjen e kontratës që lidh të dyja palët
Corinthians, regjim “ushtarak” për Adrianon Adriano dhe Corinthias, një “dashuri” e pa konsumuar asnjëherë. Sulmuesi brazilian dhe klubi nga San Paolo vazhdojnë të
Adriano problematik, rrezikon përjashtimin Adriano nuk arrin të shkëputet për asnjë moment nga telashet. Braziliani problematik që e mbylli përpara kohe aventurën