999 rezultate për

corbyn

Jeremy Corbyn fajëson veten për humbjen e partisë Boris Johnson do të kthehet në “Downing Street” me një shumicë të madhe pasi konservatorët kanë marrë shumicën e votave,
Britania urdhëron nëndetëset të lëvizin brenda rrezes goditëse të Sirisë Theresa Maj njoftohet se urdhëroi nëndetëset britanike të lëvizin brenda rrezes goditëse të Sirisë. Masa e pretenduar si
Theresa May mbledh urgjent qeverinë, pritet vendimi për Sirinë Kryeministrja britanike Theresa May ka thirrur ministrat në një mbledhje urgjente të kabinetit për të diskutuar përgjigj
Sulmi me gaz nervin në Britani, rrethohet shtëpia e policit të prkeur Kordoni i rrethimit pas sulmit me gaz nervin në Britani mëse një javë më parë është vendosur edhe në rrugën e agjentit t
Vonohesh në ceremoninë martesore? 110 euro gjobë I lodhur duke pritur çiftet dhe të ftuarit për ceremonitë kishtare të martesës, një prift në juglindje të Anglisë ka ven
Britania zgjedh nesër midis May dhe Corbyn Theresa May dhe Jeremy Corbyn po i rikthehen pikave kyçe në platformat e tyre, teksa ata vizitojnë vendin në përpjekjen
Kreu i partisë britanike shtyp me makinë kameramanin e BBC (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Britani, pasi makina më të cilën po udhëtonte kryetari i partisë Laburiste britanike,
Opozita mbështet kërkesën e May për zgjedhje të parakohshme Kreu i partisë opozitare laburiste, Jeremy Corbyn, ka mirëpritur kërkesën e Kryeministres Theresa May për zgjedhje të pa
Britani e Madhe /Jeremy Corbyn rizgjidhet në krye të Partisë Laburiste Jeremy Corbyn është rizgjedhur sot kryetar i Partisë Laburiste në Britani të Madhe. Corbyn fitoi bindshëm 61.8% të votav
Vrasja e deputetes/ Cameron dhe Corbyn bashkë në homazhe Kryeministri Cameron dhe lideri i partisë laburiste Jeremy Corbyn, morën pjesë në nderimet që u kryen për deputeten e vr