999 rezultate për

cokollaten

Gëzohuni, konsumi i çokollatës rrit inteligjencën Nëse konsumoni të paktën një herë në javë çokollatë, të çfarëdolloji, ju ndihmon të përforconi inteligjencën. Ky ësht
Kjo është arsyeja pse nuk duhet ta mbani kurrë çokollatën në frigorifer Çokollata nuk duhet të mbahet kurrë në frigorifer, as në ditë të nxehta, – thonë ekspertët. Kjo sepse i ftohti i prish
Japonezët dhe koreano-jugorët të parët që do të provojnë çokollatën rozë Konsumatorët japonezë dhe koreano-jugorë do të mund të blejnë për herë të parë çokollatën rozë, të ashtuquajtur “rubin”,
Krijohet më në fund çokollatë ngjyrë rozë Kemi një lajm të mirë për të gjithë adhuruesit e çokollatës. Nga kompania e famshme zvicerane Barry Callebaut, pohojn
Krijohet më në fund çokollatë ngjyrë rozë Kemi një lajm të mirë për të gjithë adhuruesit e çokollatës. Nga kompania e famshme zvicerane Barry Callebaut, pohojn
Si ndikon çokollata në trupin e njeriut Është njëri nga ushqimet e ëmbla më të popullarizuara në botë, por ka efekte befasuese në trupin tuaj. Hulumtimet e m
3 minuta për një çokollatë të ngrohtë në mëngjes Mënyra më e mirë për t’u ngrohur në mëngjes është një filxhan me kakao të ngrohtë ose çokollatë e ngrohtë. Por ajo që mu
Për ju që adhuroni çokollatën ka një lajm të keq, bota mund të mbetet pa të E gjithë bota aktualisht ka “deficit të çokollatës”, sipas disa raporteve. Kërkesa për kakao së shpejti do të jetë më e
Ja se si e kalojnë çokollatën pilotët në fluturim (VIDEO) Uria bën që këto pilotë të bëjnë një lëvizje si një skenar filmi. Gjatë kohës që ato janë duke fluturuar mbi 8 mijë km/h
Një recetë kundër pagjumësisë Receta ideale kundër pagjumësisë do të ishte një gotë me qumësht. Këshillohet një gotë me qumësht të nxehtë dhe mjaltë k
Çokollatë me vlerën e frutave Lajme të shkëlqyeshme për adhuruesit e çokollatës! Shkencëtarët kanë shpikur çokollatën pa yndyrë. Edhe pse ka dëshmi që
Ushqimet që ulin efektin e barnave Disa ushqime e rrisin ose pakësojnë efektin e barnave. Edhe barnat që kurojnë ankthin, pagjumësinë dhe depresionin kanë
Armenia bën çokollatën më të madhe në botë Çdokush që është në kërkim të një cope gjigante çokollate pa pagesë duhet të drejtohet nga kryeqyteti i Armenisë javëve
Afrike e Jugut, rekord boteror per cokollaten me te madhe ne forme lepuri Afrika e Jugut u përpoq të thyente rekordin botëror të shtunën me çokollatën në