999 rezultate për

cokollate

Këtu dimër e acar, vajzat shqiptare bëhen çokollatë në Dubai (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë më parë Shqipëria u godit nga rryma të ftohta dhe rreshje dëbore. Por disa prej vajzave të ekranti shq
Dalin emrat, kush janë dy të arrestuarit që trafikonin pakot me "çokollatë" Ditën e sotme dy persona u arrestuan në Durrës pasi akuzohen për trafik të lndëve narkotike. Bëhet fjalë për Endrit B
77 pako me "çokollatë", arrestohet i riu në Durrës Një i ri është vënë në pranga ditën e sotme në Durrës, pasi akuzohet për trafik të lëndëve narkotike. Policia e Durrë
Çokollata e zezë mund ta ulë stresin, inflamacionin dhe ta përmirësojë memorien Konsumimi i çokollatës së zezë i ka disa përfitime për funksionimin e trurit, duke e përfshirë zvogëlimin e niveleve të
Numri befasues i të rriturve amerikanë që mendojnë se qumështi me çokollatë vjen nga lopët kafe Amerikanët nuk e dinë se ku rritet ushqimi, si futet në dyqane – apo madje, në rastin e qumështit me çokollatë, çfarë ka
Hani çokollatë dhe pini verë nëse doni të jetoni më gjatë Sipas një studimi të ri, personat që konsumojnë verë dhe çokollatë rigjenerojnë qelizat e vjetra të tyre prandaj jetojnë
Për të bërë çokollatën e famshme, ju duhen vetëm 3 përbërës Sigurohuni të keni: - 3 gota kokos pa ëmbëlsues - Qumësht i kondensuar - Rreth 400 ml çokollatë (Përshtasni
​Pse shfaqet një shtresë e çuditshme e bardhë në çokollatë? Gjetja e çokollatës së vjetër është një bekim dhe një mallkim. Nga njëra anë, keni një karamele falas, por nga ana tjetë
"Çokollatë apo akullore?", Anxhela Peristeri pozon në bikini më provokuese se asnjëherë (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Anxhela Peristeri ka ndarë poza të ndryshme gjatë ditëve të fundit duke treguar se po shijon maksim
Shqiptarët të "çmendur" pas çokollatës, sa ton është konsumuar vitet e fundit Konsumi i çokollatës ka shënuar sërish rritje dy vitet e fundit, pas rënies që shënoi në 2017-n. Të dhënat e Comtrade bë
Ngjyrë çokollatë enkas për verën? Ja si të arrini nuancën perfekte të trupit Na duhet ta pranojmë që përpos formave fizike, çfarë kërkojmë të arrijmë me ardhjen e verës është edhe nxirja e lëkurës
Me trupin çokollatë dhe pa make up, Dua Lipa super në formë (FOTO LAJM) Dua Lipa është një nga artistet me origjinë shqiptare që njihet në mbarë botën për talentin e saj në muzikë. Por, për
Ëmbëlsirë për verë, tortë akulli me banane dhe çokollatë NGREDIENTËT 500 ml ajkë e ëmbël 250 ml qumësht i kondensuar Biskota Banane UDHËZIMET 1 Përziejmë ajkën e ëmbë
Me bikini dhe trupin "çokollatë", foto e fundit e Luanës po bën namin (FOTO LAJM) Mjafton emri i saj që në media të bëhet zhurmë dhe imagjino çfarë mund të bëjë një foto e Luana Vjollcës me bikini duke
Me bikini të bardha dhe trupin "çokollatë", Nora Istrefi bëri namin me këtë look (FOTO LAJM) Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Nora Istrefi tregohet shumë aktive në rrjete sociale. Ajo gjithmonë tërheq vëmen
Cheescake me çokollatë të bardhë dhe mjedër INGREDIENTËT 1 gotë thërrime me biskota çokollate Sheqer të bardhë ¼ filxhan gjalpë i shkrirë 1 pako mjedër të ngrir
Bukë si kjo me banane, çokollatë dhe lajthi nuk keni ngrënë asnjëherë INGREDIENTËT 3 banane të pjekura 3 vezë të mëdha 2 lugë gjelle shurup panje 1 lugë ekstrakt vanilje 2 filxhanë mi
23 kg drogë në formë çokollate dhe pluhuri, si u kap 44-vjeçari Një rast tjetër i lëndëve narkotike është goditur nga Policia e Vlorës. Autoritetet kanë finalizuar me sukses operaci
E kishin kthyer lokalin në fole ku gëlonte "çokollata", kapen dy vëllezërit në Fier Dy vëllezër janë arrestuar pasi tregtonin lëndë narkotike dhe lokaline tyre e kishin kthyer në një fole ku gëlonte drog
Përfitimet shëndetësore të vërtetuara të çokollatës së zezë Disa arsye më shumë për të konsumuar çokollatë të zezë Çokollata e zezë është shumë e dobishme për zemrën dhe trurin, gj