999 rezultate për

cocciante

Cocciante ndez skenën e Festivalit të 56-të në RTSH me Margherita Sot ngriti siparin e tij Festivali i 56-të i Këngës në RTSH. Ky festival është konsideruar si rikthim i artistëve më të
Cocciante nderohet me Çelësin e Kryeqytetit: Tirana po rilind Ditën e sotme, këngëtari i njohur italian, Riccardo Cocciante dhe Elhaida Dani janë pritur nga kryebashkiaku i Tiranës
Veliaj i dhuron Çelësin e Qytetit këngëtarit Riccardo Cocciante Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim këngëtarin dhe kompozitorin e njohur italian, Riccar
Riccardo Cocciante mbërrin në Tiranë, shoqëruar nga bashkëshortja Para pak minutash ka mbërritur në Aeroportin e Rinasit, kantautori i njohur Italian, Riccardo Cocciante, shoqëruar nga b
Zbulohet i ftuari special në Festivalin e RTSH (FOTO LAJM) Si çdo fundvit, edhe këtë dhjetor do të zhvillohet “Festivali i RTSH” në të cilin do të këndojnë jo vetëm konkurrentët,
Elhaida Dani vjen me këngë dhe album të ri (VIDEO) Nuk mund të kishte asnjë titull tjetër veç emrit të saj. Shqiptarja që fitoi zemrat e miliona italianëve ia doli jo vetë
"The Voice of Italy" e fiton Elhaida, Nishani dekoron Coccianten (FOTO-LAJM) Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekoroi sot kantautorin italian Ricardo Cocciante për triumfin e këngëtares shkod
Duet i shkëlqyer i Elhaida Danit me Riccardo Cocciante (VIDEO) Duet fantastik i Elhaida Danit me trajnerin e saj në The Voice of Italy, Riccardo Cocciante, të cilët kënduan këngën "Ma
Richardo Cocciante "çmendet" pas Elhaidas Këngëtarja shkodrane, Elhaida Dani, po kor suksese të njëpasnjëshme në "The Voice Italy", duke i kaluar fazat një nga nj