999 rezultate për

coca-cola

Coca cola nuk pranon të heqë nga tregu shishet plastike Coca-Cola nuk do të ndalojë shitjen e pijeve në shishe plastike me një përdorim të vetëm, sepse sipas tyre do të zvogëlo
Merr fund dilema, ky është truku në reklamat e Coca-Colës që askush s'e kishte kuptuar deri tani E keni munduar veten tuaj duke e pyetur: Si është e mundur që në reklamën e Coca-Cola, personazhi kryesor arrin që të pi
Dalja e Prishtinës mbushet me Coca-Cola (VIDEO) Një kamion transportues që barte pijen më të famshme në botë "Coca-Cola" është aksidentuar në magjistralen Ferizaj – Pri
Drogë me vlerë 1.3 milionë dollarë, në pranga pronari i Coca-Cola greke dhe aktori i famshëm (FOTO LAJM) Kreu i Coca-Cola greke Alki David është arrestuar në St Kitts, së bashku me partnerin e tij të biznesit miliarder pasi n
Gjatë luftës Haradinaj, Time Kadrijaj dhe Zeka shijonin Coca-Cola në dritën e qiririt (FOTO LAJM) Milaim Zeka, përmes llogarisë së tij në Facebook, ka publikuar një foto të rrallë nga lufta e Koshares. Zeka në këtë
Coca-cola po sfidohet nga një kompani në Zvicër Coca-Cola është ndër kompanitë më të fuqishme në botë. Çdo produkt i saj bëhet hit në tërë botën. Por një kompani në
E keni menduar sa ton plastik në vit përdor “Coca-Cola”? Fondacioni "Ellen MacArthur" ka zbuluar për herë të parë se sa ton plastik në vit përdor kompania e fuqishme "Coca-Cola"
Jeni njohur me trendin më të ri, qumësht me Coca Cola (FOTO LAJM) Një trend i ri është shfaqur së fundi në rrjetet sociale. James Felton, një shkrimtar komedie, kohët e fundit ka ndar
Në Kosovë gjendet një shishe Coca-Cola e vitit 1979 (FOTO LAJM) Një qytetar i Lipjanit është habitur kur nga dheu që mori për ta rregulluar oborrin e shtëpisë së tij, doli një shishe e
Coca-Cola po studion pijen e re me kanabis Coca-Cola njihet në të gjithë botën për pijen e famshme me gaz, por shumë shpejt mund të njihet edhe për pijet me kanabi
Gjërat që i ndodhin trupit kur konsumohet Coca-Cola Coca-Cola është një nga pijet më të këqija për konsumim, sepse përmban shumë sheqer. Coca-Cola po ashtu është e pasur
"Coca-Cola" ofron 1 milion dollarë për atë që do i zgjidhë këtë problem Për më shumë se një shekull, ajo ka qenë lider në treg në fushën e pijeve me sheqer, por Coca-Cola tashmë duhet të kujde
E dini çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini Coca-Cola? Procesi kimik gjatë prodhimit të ngjyrosjes së karamelit që përdoret në pije të buta si kola prodhon një kancerogjen që
10 përdorimet më të çuditshme të Coca-Colas Coca-Cola është pija e gazuar më e njohur në botë. E lindur në vitet ’20 ajo ja ka dalë të pushtojë çdo tryezë në të gji
Nuk do ta besoni çfarë është në gjendje të pastrojë Coca-Cola (VIDEO) Coca-Cola është një ndër pijet më të preferuara nga të gjithë, por që në vetvete ajo është një "helm" absolut për metabo
Efektet e Coca-Cola brenda një ore në organizmin tonë Coca-Cola është ndër pijet më të preferuara të çdo njeri në këtë botë, por shpesh shumë pak janë të informuar në lidhje
Ja cilët organe rrezikohen nga Coca-Cola Coca-Cola është një pije me përdorim shumë vjeçar, dhe shpesh e komentuar në lidhje me efektet që ajo ka në trupin tonë.
Ja çfarë ndodh nëse e hani specin djegës me Coca-Cola (VIDEO) Nëse dëshironi të ndiheni keq me veten atëherë hani specës djegës me Coca-Cola. Përmes kësaj video ju do të shikoni
Heq dorë nga Coca-Cola, ja sa kilogram humbi Varësia ndaj pijes së gazuar Coca-Cola, kishte bërë që britanikja gjatë një viti të shtonte peshë nga 120 deri në 135 ki
Efekti i coca-colës në tru Pijet me sheqer gjithmonë janë njohur për ndikimin e tyre obezitet, diabetin e tipit 2 dhe prishjen e dhëmbëve, por ato