999 rezultate për

cnjerezore

MJERIM/ Shihni kushtet çnjerëzore ku jeton familja në Shijak (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video nga një familje në Shijak. Familja në fjalë jeton në kushte t
Gjyshja ushtron dhunë çnjerëzore ndaj mbesës në supermarket (VIDEO) Video e tmerrshme është publikuar në mediat sociale, ku shihet një grua duke rrahur mbesën e saj në një supermarket pasi
Vjosa kërkon të mos i lejohet hyrja në kuvend anëtarit të OVL-së Deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Nasim Haradinajt, duke thën
Ish-polici serb lirohet nga akuza për akte çnjerëzore Ish-polici Milan Gavriloviq u lirua nga akuzat për kryerje aktesh çnjerëzore kundër të burgosurve joserbë që po transpor
Çnjerëzore, pronari tërheq zvarrë qentë me makinë (VIDEO) Një pronar ka shkaktuar një reagim të ashpër në media pasi u kap duke zvarritur dy qentë e tij pas makinës së tij në një
Zaev takon të burgosurit që vuajnë dënimin në kushte çnjerëzore Kryeministri Zaev ka qenë sot në mesin e të burgosurve në e Idrizovës ku ka parë nga afër së bashku me Avokatin e Popul
Masakrat çnjerëzore të ISIS, gjendet varreza masive me 500 trupa në Mosul Masakrat e Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS, kanë lënë gjurmë të frikshme në qytetin irakian të Mosulit. Së fun
ÇNJERËZORE/ Policia turke arreston nënën lehonë bashkë me beben pak orë pas lindjes (FOTO LAJM) Pamjet e një nënë lehone që arrestohet në Turqi vetëm një ditë pasi kishte lindur duke shkuar në ambientet e policisë me
4 shqiptarë mbahen në kushte çnjerëzore në burgun e Igumenicës, ja apeli i tyre (FOTO LAJM) Katër shqiptarë kanë kërkuar ndihmën e autoriteteve shqiptare për kushtet çnjerëzore brënda burgut të Igumenicës. Katër
Dhuna çnjerëzore e policisë serbe mbi demonstruesit shqiptarë në vitet ’90 (VIDEO) Një video e rrallë që po qarkullon në internet tregon skenat e përdorimit të dhunës çnjerëzore të policisë serbe mbi dem
Basha: Sulmet, dëshmi e urrejtjes së verbër çnjerëzore Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u është bashkuar reagimeve të klasës politike shqiptare, lidhur me sulmet në B
Gjermania voton sot paketën "çnjerëzore" për azilin Parlamenti gjerman voton sot paketën e re shumë më të ashpër të ligjeve të azilit në mesin e kritikave të një pjese të o
E tmerrshme: Gratë presin ekzekutimin në burg me foshnjat në duar (FOTO LAJM) Në burgun e grave në Iran po ndodh një katrahurë e vërtetë. Të burgosurat flenë në kushte çnjerëzore, presin me orë të t
Refugjatët në Maqedoni në kushte çnjerëzore (FOTO LAJM) I ftohti, të ushqyerit jomirë, mungesa e veshëmbathjeve, papastërtia, trajtimi jocilësor, rrahjet, plaçkitjet. Këto janë
Avokati i Popullit: Maqedonia, qasje çnjerëzore ndaj refugjatëve "Maqedonia është duke shkelur të gjitha dispozitat ligjore, duke lejuar hyrjen vetëm të një pjese të migrantëve që arrij
"AI" kritikon Austrinë për kushte çnjerëzore të refugjatëve kosovarë Organizata botërore për të drejtat e njeriut, "Amnesty International", ka kritikuar autoritetet e Austrisë për kushtet j
Tortura çnjerëzore për të burgosurit e Grupit të Kumanovës, pse hesht Kosova? Të burgosurit kosovarë të Grupit të Kumanovës, Sami Ukshini, Ardian Bujari dhe Shefqet Hallaqi po torturohen në mënyrë ç
10 fotografitë e luftës që përlotën botën (FOTO LAJM) Dita e djeshme ishte një ditë e shënuar për historinë e Kosovës dhe mbarë kombit shqiptar. Si dje, 16 vjet më parë, trup
Burgu 313 me kushte çnjerëzore Avokati i Popullit rekomandon mbylljen e paraburgimit “Jordan Misja”, që njihet si Burgu 313. Pas një inspektimi të bërë
Totozani: Torturat ndaj Karelit çnjerëzore, familja të marrë dëmshpërblim Avokati i Popullit është shprehur se torturat që çuan në vdekjen e shqiptarit Ilia Kareli kanë qenë çnjerëzore. Ai tha s