999 rezultate për

cmimin

Surpriza e FIFA për çmimin "The Best", çfarë u vu re? Janë zbuluar nga FIFA emrat e finalistëve për çmimet “The Best” , fituesit e të cilëve do të shpallen në një ceremoni m
LISTA/ 28 futbollistë të nominuar për çmimin "Futbollisti më i mirë në shekullin e 21-të" "Globe Soccer Awards" ka publikuar listën e nominimeve për çmimin "Futbollisti më i mirë në shekullin e 21-të". Dy ka
"Lojtari më i mirë i shekullit 21-të", CR7 dhe Messi sfidojnë emrat e mëdhenj Ronaldo, Messi, Ronaldo "Fenomeni" Zidan, Shevçenko, Salah etj do të konkurojnë për çmimin e "Lojtarit të shekullit të 2
Rumuni dhuron show, shënon në stilin e akrepit dhe futet në listë për Çmimin Puskas (VIDEO) Një supergol vjen nga lojtari rumun Robert Asavoaei, teksa ka shënuar një supergol në stilin e akrepit në ligën e tretë
​Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar.
Adoleshenti nga Bangladeshi fiton Çmimin e Paqes me aplikacionin kundër ngacmimit në internet Një adoleshent nga Bangladeshi ka fituar Çmimin Ndërkombëtar të Paqes për Fëmijë për përpjekjet e tij në edukimin e të r
Bale i gjithi i Tottenham, nuk do ta besoni çmimin 15 milionë euro mund të mjaftojnë, Duket një biznes me leverdi për një lojtar që disa vite më parë u ble nga Reali i Mad
Meta dekoron 7 ish-futbollistët e Tiranës me çmimin "Mjeshtër i Madh" Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekoroi me çmimin "Mjeshtër i Madh", 7 ish-futbollistë të njohur të Tiranës. Bëhet
Tottenham dëshiron të blejë kartonin e Bale, Reali i cakton çmimin Huazimi i Real Madridit, Gareth Bale mund të qëndrojë të Tottenhami për një kohë më të gjatë se qershori i vitit 2021.
Gara për çmimin e Imola, F1 rikthehet në pistën ku humbi jetën legjendari Senna Garuesit e Formula 1 të dielën do të garojnë për Çmimin e Madh të Imola. Pas 14 vitesh, Formula 1 rikthehet në pistën
Wolves rrit çmimin, Juventusi heq dorë nga Traore 100 milionë euro: kjo është shuma që Wolverhampton kërkon për të lënë të lire Adama Traore. Kërkesë kjo që është konside
Juventusi i vendos çmimin, Chelsea lëviz për Dybala Chelsea nuk ka mbyllur hesapet sa i përket përforcimeve. Emra si Timo Werner, Kai Havertz e Ziyech përforcuan Chelsea
E ardhmja e Dybala në "mjegull", Juventusi i vendos çmimin Paulo Dybala është ende duke pritur për debutimin e tij në sezonin e ri, por ndërkohë, e ardhmja e ish-sulmuesit të Pale
11 muaj për të kapur momentin, kjo është fotografia më e mirë e vitit 2020 “Një paraqitje të shkurtër dhe unike, e një momenti intim, thellë në një pyll magjik” – është cilësuar fotografia fitues
Apple sjell katër modele të ndryshme të iPhone 12, zbuloni çmimin e secilës (VIDEO) Kompania Apple duket se ka gati serinë e re të pajisjeve celulare iPhone. Në eventin e ditës së sotme është prezantu
Ekonomistët shpallen fitues të çmimit Nobel, por të dy ishin në gjumë të thellë Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave shpalli Paul Milgrom dhe Bob Wilson si fitues të çmimit Nobel në Ekonomi, mirëpo
Jepet çmimi Nobel për paqen, kush e fitoi Programit Botëror i Ushqimit, i Organizatës së Kombeve të Bashkuara i është dhënë Çmimi Nobel për Paqen 2020, për “përp
Poetja amerikane Louise Gluck fiton "Nobel"-in për letërsinë Poetja amerikane Louise Gluck ka fituar Çmimi Nobel në Letërsi të këtij viti. Akademia Suedeze e Nobelit ka ndarë çmi
Lind një ide e re për Topin e Artë (FOTO LAJM) Prestigjiozja “France Football” vendosi të mos e japë këtë vit çmimin “Topi i Artë”, por organizatorët kanë ardhur me nj
Ismail Kadare do të nderohet me Çmimin Ndërkombëtar "Neustadt" për Letërsinë Ambasada Amerikane në Shqipëri ka njoftuar në facebook se do të nderojë shkrimtarin Ismail Kadare me çmimin ndërkombëtar