999 rezultate për

cmimi

Pas indinjatës për çmimin “Nobel”, reagon për herë të parë Akademia suedeze Pas vendimit të Akademisë suedeze për t'i dhënë çmimin “Nobel” për letërsi, austriakut Peter Handke kudo shpërthyen indi
Një juri po përgatitet t'i anulojë çmimin e Nobelistit, reagon Handke: Faleminderit Serbi, sonte do pimë për mua Peter Handke, është Nobelisti më I ri në zhanrin e lëtërsisë, ndërsa kritikat ndaj tij si rrallë herë në raste të tilla
Mbështeti genocidin në Ballkan: Akademia e Shkencave të Kosovës reagon ndaj çmimit Nobel për Handke "Me indinjatë të thellë morëm lajmin e shëmtuar se laureat i Çmimit Nobel për Letërsi për vitin 2019 është shkrimtari Pe
Adhuruesi i Millosheviçit fitoi çmimim Nobel, Rama: Më vjen për të vjellë! Akordimi çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke ka shkaktuar mjaft reagime të ashpra. Edhe kryeministrit
Akademia e Shkencave: Të anulohet çmimi Nobel! Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka reagur pas dhënies së ëmimit Nobel në Letërsi për shkrimtarin austriak, Pe
Çmimi Nobel për Letërsi i jepet austriakut Peter Handke Çmimi Nobel për Letërsi për vitin 2019 iu dha austriakut Peter Handke. Ndërsa për vitin 2018, ky çmim iu dha shkrimtares
Për herë të parë dy çmime, kush e fitoi Nobelin 2018-2019 Pas skandalit të vjetshëm, sot (e enjte, 10 tetor) u dhanë dy çmime Nobel në Letërsi. Çmimi Nobel për vitin 2018 iu
Çmimi Nobel në mjekësi, 3 shkencëtarë triumfojnë me zbulimin në fiziologji 3 shkencëtarë, 2 amerikanë dhe një anglez do të ndajnë çmimin Nobel 2019 në mjekësi. William G Kaelin, Sir Peter Ratc
Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur Ndahet nga jeta aktorja e njohur amerikane Diahann Carroll në moshën 84 vjeçare. Prej kohësh aktorja e mirënjohur ish
Befason ish-trajneri i Barcelonës: Messi nuk e meritonte çmimin 'The Best' Ish-trajneri i Barcelonës, Tata Martino mendon se Lionel Messi nuk e meritonte çmimin "The Best", si lojtari më i mirë i
Konflikti Arabi Saudite-Iran, pritet rritje e çmimit të naftës Princi saudit, Mohammed bin Salman, ka paralajmëruar se çmimet e naftës mund të rriten në “nivel të paimagjinueshëm”, në
Nga çmimi te dhimbjet, çfarë duhet të dini para se të bëni vetullat microblanding Çfarë është microblanding? Teknikisht, microblanding është tatuazh i vetullës, por në një formë më të moderuar. Thënë
9 truke mode që ju bëjnë të dukeni e pasur! (FOTO LAJM) Ka disa truke mode që mund të bëjnë që çdo veshje e juaja të duket më elegante dhe e sofistikuar, duke nisur që nga përz
Derbi Tirana-Partizani, bardheblutë publikojnë çmimin e biletave (FOTO LAJM) Të dielën në orën 19:00, në stadiumin "Selman Stërmasi", do të luhet derbi i parë i këtij sezoni mes Tiranës dhe Partiza
Drejtorit sportiv të Juventusit nuk i del inati me Messin: Ronaldo meritoi çmimin "The Best" Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka deklaruar se kanë respekt për Lionel Messin, por Cristiano Ronaldo meri
Bojkotoi çmimin futbollisti i vitit, FIFA e pakënaqur nga Ronaldo Cristiano Ronaldo bojkotoi cermoninë për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë edhe pse portugezi ishte pjes
Shpallet goli më i bukur i vitit, FIFA i jep çmimin "Pushkash" (VIDEO) Po zhvillohet në “La Scala” të Milanos ceremonia e organizuar nga FIFA për çmimet “The Best”, e cila nderon lojtarët më
Messi, Ronaldo apo van Dijk? Sot jepet çmimi për lojtarin më të mirë në botë Sonte në orën 20:30 në një ceremoni “gala” në Milano, do të mësohet emri i lojtarit më të mirë në botë. Në garë për ç
Rrit çmimin dhe ujë s'ka: Paratë shkojnë për punësim militantësh dhe salltanete Nga Gjergj Erebara Kompania monopol e furnizimit me ujë dhe me shërbimin e heqjes së ujërave të zeza në Tiranë,
Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë, por zhyti në varfëri shqiptarët (VIDEO) Ky eshte videomesazhi tjeter me fakte i kreut të opozitës Lulzim Basha për skandalet e qeverisjes se Edi Ramës. Këtë