999 rezultate për

cmimeve

Anulohet urdhri për dentistët, nuk ka dyfishim të çmimeve (FOTO LAJM) Asambleja Kombëtare e Urdhrit të Stomatologut vendosi që të bëjë anulimin e vendimit të mëparshëm që dyfishonte tarifat
Nënkryetari i bashkisë trondit opioninin, dalin pamjet e ngacmimeve seksuale (FOTO LAJM) Nënkryetarin e Bashkisë së Boro-s në Serbi, e pret burgu. Kjo pasi që autoritetet serbe kanë ngritur një padi ndaj tij n
Dentistët dyshifuan çmimet, reagon Autoriteti i Konkurrencës Autoriteti i Konkurrencës ka reaguar përmes një njoftimi për shtyp të shkurtër dhe neutral në lidhje me vendimin e Urdhr
Dyfishohen çmimet e shërbimeve dentare, vendimi i çmendur i USSH (FOTO LAJM) Një numër i madh berberësh në Podujevë të Kosovës tentuan disa ditë më parë që të fiksonin çmimet e rruatjes dhe qethjes
Edhe në Suharekë ulen çmimet e karburanteve, kur ministri do të gjobisë keqpërdoruesit? Edhe një pompë e karburanteve në Kosovë ka zbritur në mënyrë drastike çmimin e naftës dhe të benzinës. E gjithë kjo u
Vazhdon rënia e çmimeve të karburanteve në botë Çmimet e karburanteve i janë afruar nivelit më të ulët gjatë këtij viti gjatë ditës së hënë. Rënie pati edhe në tregjet
Shtrenjtohet energjia elektrike, dhurata e Ramës ndaj shqiptarëve për Vitin e Ri Qeveria ka miratuar planin strategjik të reformimit për sektorin energjetik, i cili mund të sjellë rritjen e çmimeve të
Afrohen festat pakësohen blerësit Ashtu si në çdo fundvit, një nga shqetësimet e konsumatorëve shqiptarë është rritja e çmimeve, kryesisht e produkteve us
Rriten çmimet e mallrave që vinë nga importi në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), bën të ditur se indeksi i tërësishëm i çmimeve të importit në Kosovë u ngrit 0
3 mënyra për të hequr dorë nga mania e të blerit Shumë prej nesh vuan nga mania e blerjes së tepërt të rrobave. Shpesh herë madje edhe të panevojshme. Por, më poshtë
Këngëtarja e njohur tregon tmerrin: Më kërkuan të heq bluzën Tashmë buja e ngacmimeve seksuale ka marrë dhenë në Holliëood dhe tashëm botë. Edhe Jennifer Lopez ka rrëfyer histor
Të varfër, por shqiptarët paguajnë me çmimet më të larta ushqimet e pijet Shqipëria nuk është aspak vendi më i lirë në Europë sa i përket çmimeve për mallrat e konsumit apo shërbimet. Eurosta
Çmimet rriten por jo rrogat, çfarë po ndodh në Shqipëri INSTAT ka publikuar Indeksin e harmonizuar të Çmimeve të Konsumit për muajin prill 2018, sipas metodologjisë së Eurostat
Mësoni nëse po rriten çmimet e produkteve të konsumit në Kosovë Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit (IHÇK) tregon se çmimet në muajin prillin nuk kanë ndryshuar aspak për dalli
Maqedonia ul çmimin e roamingut me Serbinë Çmimet e roamingut për Maqedoninë dhe Serbinë do të zvogëlohen nga muaji gusht, ndërsa vendimin për këtë do të merret gj
Festa e Pashkëve rrit çmimin e vezëve dhe mishit në Maqedoni Ashtu si për çdo vit festa e Pashkëve ka shënuar një rritje të ndjeshme të çmimeve. Për tregtarët është lirë, ndërsa për
Sot protestohet kundër ngacmimeve seksuale Sot para rektoratit të Universitetit Publik të Prishtinës mbahet tubimi kundër ngacmimeve seksuale në UP. Në njoftimi
Babi i Dua Lipës tregon reagimin e tij për triumfimin e së bijës Dua Lipa na bëri të gjithëve krenarë me triumfimin e saj në “Brit Awards”. Ajo bëri histori duke u nominuar në 5 kategor
E lidhur me futbollistin e njohur? Manushi ngacmon Rike Roçin Ajo është një nga vajzat më të komentuara në botën e shoëbizit. Ish-banorja e Big Brother Rike Roci, është rikthyer n
Rriten çmimet e derivateve Pas rritjes së vazhdueshme të çmimeve të karburantëve, me çka dizeli e kaloi çmimin mbi 60 denarë për litër dhe dy vendi