999 rezultate për

clasico

Zbulohet data e "El Clasicos" mes Realit dhe Barcelonës Adhuruesit e futbollit sot kanë marrë një lajm fantastik, pasi “El Clasico” i fazës së dytë të Premira Division, Real Ma
Zbulohet biseda mes Ronaldos dhe Messit në "El Clasico" (VIDEO) “El Clasico” vuri përballë përsëri dy yjet e futbollit, Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon. Dy futbollistët më të m
"El Clasico", Barcelona dhe Real ndahen në paqe (VIDEO) Ka përfunduar 1:1 derbi i javës në futbollin evropian, mes Barcelonës dhe Real Madridit. Pjesën e parë e nisi shumë m
Zhbllokohet "El Clasico", Barcelona kalon në avantazh (VIDEO) Barcelona ka kaluar në avantazh në "El Clasicon" ndaj Realit të Madridit. Katalanasit kanë zhbllokuar rezultatin në minu
Zbardhen formacionet zyrtare në "El Clasico", Iniesta ... (FOTO) Pas pak minutash të gjithë do të mbajnë frymën pasi në fushën e lojës do të zbresin Real Madrid dhe Barcelona në "El Cla
10 "El Clasico"-t më të paharrueshme në 25 vitet e fundit (FOTO LAJM) Jemi gjithmonë e më pranë klasikes më të bukur të futbollit europian Real Madrid-Barcelona dhe të gjithë janë krejt sy e
11 super bukuroshet që do të zbukurojnë "El Clasicon"(FOTO LAJM) Sot në orën 16:15 do të luhet supe sfida mes Realit të Madridit dhe Barcelonës, por sigurisht që vëmendja nuk do të jetë
Arbitri Gomez vendos drejtësi në El Clasico", por i sjell gjithmonë fat Realit Carlos Clos Gomez do të gjykojë super sfidën ndërmjet Barcelonës dhe Realit. Ky gjyqtar i sjell gjithmonë fat Realit, te
Ja çfarë thotë Zidane për Messin para “El Clasicos” Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e di shumë mirë rrezikun që mund të vijë nga ylli i Barcelonës, Leo Messi, pr
Ozil: Ja kush e fiton ‘El Clasico’-n Ozil ka folur për triumfuesin në ‘El Clasicon’ e parë të këtij sezoni e cila do të luhet nesër në orën 16:15 në ‘Camp No
Barcelona-Madrit? Ja cilat statistikat për “El Clasico”-n Nesër në orën 16:15 do të luhet “El Clasico” e parë për këtë sezon ku Barcelona do të presë në ‘Camp Nou’ skuadrën e Rea
Zbulohet formacioni i Real Madrid për ‘El Clasico’ Të shtunën në “Camp Nou”, Barcelona dhe Real Madrid do të përballen në duelin e parë të këtij sezoni të vlefshëm për jav
Ancelotti do ta shohë "El Clasicon", por ka një kusht Carlo Ancelotti është gati të bëhet nja nga tifozëet që do të shohë “El Clasico”-n, por vetëm nëse skuadra e tij, Bayern
8 shënuesit më të mirë në historinë e "El Clasicos" (FOTO LAJM) Këtë të shtunë vjen një ndër ndeshjet më të ndjekura dhe më spektakolar enë të gjithë botën. Po flasim për "El Clasicon"
Konfirmohet mungesa e parë në "El Clasico" Mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba me shumë mundësi do të mungojë për El Clasicon e kësaj fundjave kundër Real Madridit.
Ankth te Barcelona, Messi nuk stërvitet dhe rrezikon "El Clasicon" Tifozët e Barcelonë dhe drejtuesit janë në alarm për shkak se sot paradite në seancën stërvitore nuk ka marrë pjesë Lion
Zyrtare/ Bale nuk do të luajë në El Clasico Real Madridi zyrtarisht ka njoftuar se Gareth Bale nuk do të luajë në El Clasico. Anësori u lëndua në ndeshjen e Ligë
Pique: Po humbëm La Ligën do jetë dështim i sezonit Mbrojtësi i katalunasve, Gerrard Pique, është shprehur se nëse Barcelona dështon ta fitojë La Ligën, padyshim se do të i
Morata: Dua të fitoj me Juven, suksesi i Realit në "El Clasico" më gëzoi Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata u shpreh se është i lumtur për fitoren e Real Madridit, ndërsa shprehu dëshirën se
Ja si e fitoi ‘El Clasico’-n Reali (FOTO) Mesa duket fitorja e Realit të Madridit ndaj nuk ishte thjesht rastësi. Sipas të përditshmeve spanjolle janë disa fo
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}