999 rezultate për

civile

Tërmeti i prishi banesën, e moshuara shqiptare jeton ende në çadër “Stop” ka udhëtuar drejt Selenicës në zonën “Lagjia e Re”, por me banesa të vjetra, si pasojë e amortizimit dhe fatkeqës
Çudi shiptare! Prindërit i dalin motër e vëlla, qytetari humb Lotarinë Amerikane Nisi sot aplikimi për lotarinë amerikane, proces që do të zgjasë deri në 5 Nëntor. Duke marrë shkas nga kjo, Stop sol
Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e para të BE-së për të dëmtuarit e tërmetit Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e parë të Bashkimit Evropian për familjet e prekura nga tërmeti i 21 shtatorit. Pas aktivi
Kujtim Gjuzi kundër të gjithëve: Duan të më mbyllin gojën, por unë shpëtova Shqipërinë Kujtim Gjuzi ka reaguar pas debateve të sotme në tryezën për Reformën Zgjedhore, pasi ai ngriti tonet ndaj Rudina Hajdar
Hahn solidarizohet me Shqipërinë: BE ofron angazhimin e emergjencave të saj Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn shpreh solidarizim me situatën në Shqipëri, pas rënies së tërmeteve.
Emergjencave Civile: Mos qëndroni në shtëpi sonte Emergjencat Civile apelojnë që banorët me shtëpi të dëmtuara të mos qëndrojnë atje sonte dhe të shmangin sa më shumë fil
Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte në Kosovë Prokuroria e Posaçme e Kosovës, njoftoi se ditën e djeshme, e shtunë është arrestuar një serb, shtetas i Kosovës, i dysh
Arrestohet serbi i dyshuar për vrasjen e civilëve gjatë luftës në Kosovë Një serb është arrestuar në Kosovë si i dyshuar për krime lufte. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për med
Vidhnin shtëpi luksoze dhe shpërndanin kokainë, arrestohen 7 shqiptarë në Mykonos Policia greke ka ndërmarrë një operacion duke shkatërruar një bandë shqiptare, që ka kryer një sërë vjedhjesh nëpër shtë
Siri, 13 civilë të vrarë gjatë një operacioni të kryer nga forcat e koalicionit Në Siri, gjatë një operacioni të forcave të koalicionit të kryesuara nga SHBA, kanë humbur jetën 13 civilë Burimet lo
Wieslaw Tarka: Ballkani Perëndimor dhe BE janë në udhëkryq Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE as s’mund të sfidohet dhe as s’mund të zëvendësohet me forma të tjera angazhimi
Trump nxjerr tanket në rrugë në SHBA Kur presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ta shënojë përvjetorin e pavarësisë së këtij shteti me
Berisha për "La Stampa": Do të reagojmë me të gjitha format që parashikon mosbindja civile Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar për italianen “La Stampa” se beteja e opozitës do të vijojë. Berisha insiston
DW: Heshtje zgjedhore në Shqipëri me incidente te mosbindjes civile Shqipëria përballet me situatë të paprecedentë! Dy data zgjedhjesh, heshtje zgjedhore si edhe mosbindje civile. Rreziku
Gallatë e madhe: KQZ vendos që anëtarët e KQV-ve t'i përcakton Rilindja Mos pjesëmarrja e opozitës në zgjedhje ka bërë që Grupet e Numërimit të mos jenë të plota. KQZ ka vendosur sot që ta zgj
Le të ketë vëllavrasje dhe luftë! Kryedemokrati i Elbasanit paralajmëron për 30 qershorin Lulzim Basha kërkoi ngritjen e Aleancës së Qytetarëve për Mbrojtjen e Demokracisë, të cilët nuk do të lejojnë zhvillimin
Vidhnin bankomate me mjet pirun, në pranga shqiptarë dhe serbë Shtatë persona kanë përfunduar në prangat e Gardës Civile spanjolle, katër prej të cilëve shqiptarë, pasi kishin krijuar
Mediat italiane: Shqipëria i afrohet votimeve në klimën e luftës civile Në një artikull të gjatë dedikuar situatës politike në Shqipëri, gazeta italiane Il Giornale.it ngre alarmin për zgjedhj
DW: Zgjedhjet lokale nën hijen e mosbindjes civile Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimii
Berisha: Të përdoret çdo mjet i mosbindjes civile për rrëzimin e Ramës Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë intervistës në emisionin “Tempora” në Ora News, është shprehur se opozita duhet të