999 rezultate për

cipras

Ish kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras do jetë në Shkup më 1 tetor Ish kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras dhe lider i partisë opozitare SYRIZA, Aleksis Cipras dhe ish kryetari i Parla
Mitsotakis nuk rrezikon Marrëveshjen e Prespës Partia opozitare e qendrës së djathtë Demokracia e Re, e udhëhequr nga Kyriakos Mitsotakis, ka dalë fituese në zgjedhjet
Cipras flet pas zgjedhjeve: Respektoj vendimin e popullit Kryeministri në detyrë i Greqisë, Alexis Cipras, ka reagaur pas mbylljes së procesit zgjedhor dhe pas daljes së sondazhe
Gruevski i reagon Ciprasit: Ja e vërteta ime Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në FB, e përgënjeshtron kryeministrin e Greqisë, Aleksi
Vizita historike, qiellin maqedonas do ta mbrojnë avionët grekë Marrëveshje në fushën e transportit, mbrojtjes, energjetike, digjitalizimit, bujqësisë dhe pylltarisë, por edhe bashkëpu
Edhe gruaja e Zaevit në takim me gruan e Cipras Bashkëshortet e dy kryeministrave, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, janë duke u shoqëruar me njëra-tjetrën në një takim pr
Mirë se erdhe shoku im, eja të bëjmë një selfie Në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me ceremoni solemne, kryeministri Zoran Zaev e ka pritur kryeministrin
Historike, kryeministri i Greqisë zbret në Shkup Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka arritur në Republikën e Maqedonisë së Veriut për të realizuar vizitën e parë t
Cipras vjen në Shkup, ja politikanin shqiptar që do të takojë Kryeministri grek, Aleksis Cipras të martën do të arrijë për vizitë zyrtare në Shkup, transmeton agjencioni i lajmeve gr
Ministri grek: Zgjerimi i vijës bregdetare edhe me Shqipërinë prioritetet i Cipras Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrugalos në një intervistë për Real Fm, ka folur ndër të tjera edhe për marrdhëniet me
Zaev dhe Cipras rrëmbejnë çmimin e parë pas marrëveshjes Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, mbrëmë në Munih e kanë
Cipras thotë se çmimi më i rëndësishëm është harmonia mes dy popujve Me Marrëveshjen e Prespës kontribuojmë për bashkëjetesë në paqe, solidaritet, bashkëpunim, miqësi dhe paqe mes dy popujv
Zaev dhe Çipras nominohen për çmimin Nobel Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Çipras janë nominuar për Çmimin Nobel për Pa
Cipras qetëson Maqedoninë: Nuk tërhiqemi Vendosmëri që të shkojë deri në fund Marrëveshja e Prespës shprehu kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras, duke porositu
Çipras: Nëse nuk kalon marrëveshja e Prespës, formohet Shqipëria e Madhe Dështimi i Marrëveshjes së Prespës dhe një shpërbërje e Maqedonisë, mbart rrezikun e krijimit të Shqipërisë së Madhe. De
Çipras ngre në qiell Zaevin Me intervistën e sotme për “Efimerida Ton Sindakton”, kryeministri i IRJM, Zoran Zaev i ka hedhur poshtë të gjitha argum
Opozita akuzon Cipras se formoi identitetin maqedonas Zotëri Cipras, nuk e shpëtuat Maqedoninë, të vetmen që e bëtë është që ua dhatë nacionalitetin dhe gjuhën maqedonase fqi
A ka folur me Cipras për ngjarjet në Bularat? Rama përgjigjet prerë Kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje me ngjarjet në Bularat. Pyetjes se nëse kishte folur me homologun grek A
Çipras mbyll sytë ndaj ekstremistëve që hynë në Shqipëri: Ditë zie për familjen Edhe pse mijëra grekë erdhën në Shqipëri dhe poshtëruan duke cënuar sovranitetin shtetëror, kryeministri grek Çipras i k
Çipras sjell ndryshime në marrëveshjen e detit, s'ka zgjerim të ujrave Kryeministri dhe Ministër i Jashtëm, Aleksis Çipras, është distancuar publikisht sot nga deklaratat Nikos Kotzias për zg