999 rezultate për

cilesia

Paradoksi në Shqipëri! Çmimi i ujit rritet vazhdimisht, cilësia e furnizimit mbetet njësoj Enti Rregullator i Ujit, institucioni përgjegjës për mbikëqyrjen e sektorit të ujësjellësve dhe kanalizimeve, i cili për
Ndotja në nivele alarmante, si po merr të tatëpjetën cilësia e ajrit në Tiranë dhe Shkup Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm i cilësisë së jetës që ne b
Guardiola del hapur kundër zgjerimit të Champions: Humbet cilësia Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka thënë në formë batute se viti do të duhet të zgjasë 400 ose 500 ditë për
Edhe sot ajri është i ndotur në Prishtinë (TABELA) Prishtina vazhdon të rangohet në listën e qyteteve më të ndotura në botë. Në bazë të matjeve të Ambasadës Amerikane n
Nxjerrin vezë floriri, "cilësia" e pabesueshme e guruve që kanë fiksuar familjen e Gjiknurit (VIDEO) Ka bërë bujë lajmi se bashkëshortja dhe të afërm të ministrit Damian Gjiknuri janë ndjekës të një sekti të çuditshëm ind
Ibrahimovic: Premier League ishte shumë motivuese dhe emocionuese Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, mendon se cilësia e Premier Leagues është e mbivlerësuar, megjithatë ka thënë se ës
Një ditë pas nisjes së qarkullimit të makinave, përmirësohet cilësia e ajrit Cilësia e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë dukshëm me mirë krahasuar me javë më parë, kur kryeqyteti i Kosovës bënte p
Mësoni nivelin e ndotjes për ditën e sotme Cilësia e ajrit nga matja që i është bërë këtë mëngjes është dukshëm me ndryshe se mëngjeset e tjera. Sot, kur vetura
Kjo është statuja e dëshmorit të UÇK-së (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, mori pjesë në ceremoninë e përurimit të shtatores së re të d
"Tërmeti Aurela" sot në 20:30 në sheshin "Skënderbej", Veliaj: Sot vërtetohet cilësia e punimeve Sheshi i ri “Skënderbej” është kthyer jo vetëm në një vend tërheqës për të gjithë qytetarët e Tiranës dhe turistët e hua
Blushi: Aftësia për të qenë popullor ishte cilësia më e madhe e Agollit Ben Blushi ka marrë pjesë në homazhet e zhvilluara për nder të shkrimtarit të madh të letërsisë shqipe Dritëro Agolli.
Cilësia e vezës kuptohen në nuacën e të verdhës së saj Vezët përveçse janë të ndryshme në madhësi janë të ndryshme dhe në cilësi gjë e cila vërtetohet falë ngjyrës që ka e ver
IMessage ju lejon të vendsoni tekst mbi fotot tuaja Genius iOS do ta bëjë më të lehtë citimin e fjalëve apo pjesë të tekstit të këngeve tuaja të preferuara, për t’i vënë në
Maqedonia ka cilësinë e jetës më të keqe në Evropë Global Boston Consulting Group, në raportin e saj vjetor për vitin 2016, e ka rënditur Maqedoninë si vendin e fundit për
Ajri në Kosovë rrezik kanceri për qytetarët Cilësia e ajrit në Kosovë është shumë larg standardeve evropiane dhe tejkalon çdo normë të lejuar. Kjo si pasojë e te
Ambasadorja gjermane: Cilësia e zgjedhjeve, më e rëndësishme se data (VIDEO) "Cilësia e zgjedhjeve është e rëndësishme, këtë më duhet ta përsëris. Fokusi jonë mbetet në çështjet kyçe, siç është hap
Pacolli: Nga cilësia e zgjedhjeve tuaja fiton edhe Kosova Zgjedhjet lokale në Shqipëri kanë marë një vëmëndje të madhe edhe nga Behgjet Pacolli, i cili me anë të një postimi në r
Ja tabletët më të mirë në treg (FOTO LAJM) Tabletët vitet e fundit janë kthyer në një trend. Në një mënyrë ose në një tjetër të gjithë priremi që të kemi një model
Më në fund Montolivo, cilësia që priste Inzaghi Ricardo Montolivo është shumë pranë rikthimit në fushën e lojës, pas një mungese të gjatë. Nëse në ditët në vazhdim do t
Miell me ngjyrues, bllokohen gjashtë subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar gjashtë subjekte, ku është konstatuar miell me ngjyrues, ndërsa për shkelësit