999 rezultate për

ciklonike

Mjegull e shi, si do të luhaten temperaturat e ajrit në Kosovë Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa në viset e ulëta do të ketë edhe mjegull. Vorbullat ciklonike nga Atla
Shijoni diellin dhe pushoni të qetë këtë të diel Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Moti çudit Kosovën Në ditët e fundjavës vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Këtë javë ka vetëm borë dhe shi Gjatë javës mot dinamik dhe i ndryshueshëm, me borë dhe shi Reshjet pritet të vazhdojnë edhe sot, e nëpër vise të ulëta
"Heltrud", cikloni që do të godasë nesër Shqipërinë dhe Kosovën (FOTO LAJM) Europa dhe rajoni i Ballkanit do të goditen nga një rrymë atmosferike shumë e ftohtë. Ajo do të përfshijë një pjesë të m