999 rezultate për

cikloni

Pas ciklonit, sinoptikanët tregojnë motin e keq që do përfshijë Greqinë Sinoptikanët në Greqi kanë paralajmëruar se Veri-Perëndimi i Greqisë dhe Jugu i Shqipërisë do të pushtohet nga moti i ke
Rrëqethëse, shkatërrimi që la pas cikloni "Ianos" (FOTO LAJM) Cikloni “Ianos” ka shkaktuar 4 viktima deri më tani në Greqi. Dëmet më të mëdha janë shënuar më shumë në Thesali dhe Kef
Cikloni dhe COVID-19, Greqia mes dy zjarresh Ditëve të fundit Greqia ka qenë mes dy flakëve, ciklonit dhe koronavirusit. COVID-19 ka shënuar më shumë viktima në 2
Pas ciklonit, Greqia goditet nga tërmeti Mëngjesin e sotëm Greqia është goditur nga lëkundje të forta tërmeti. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.2 të
Varre të shkatërruara dhe çdo gjë e përmbytur, çfarë la pas cikloni që goditi Greqinë (FOTO LAJM) Cikloni që përfshiu shtetin fqinj, Greqinë la pasoja të mëdha në tre ishujt Kefalonia , Ithaca dhe Zakynthos. Sikurse
Pamje dramatike nga Greqia, cikloni shkakton shumë dëme (VIDEO) Janë dramatike pamjet që vijnë nga Greqia, e cila prej mëngjesit të djeshëm është duke u përballur me furinë e cikloni "
Pamje të frikshme nga Greqia: Shihni çfarë la pas cikloni i fuqishëm që goditi vendin (FOTO LAJM) Një ciklon i fuqishëm përfshiu shtetin fqinj Greqinë duke shkaktuar dëme të mëdha në Kefalonia, Ithaca dhe Zukynthos.
Cikloni i merr jetën shqiptarit në Greqi (VIDEO) Një nga viktimat e motit të keq në Greqi është shqiptar. Mediat greke raportojnë se një fermer 63-vjeçar me origjinë shq
Cikloni i frikshëm në Greqi, humb jetën një grua dhe zhduken dy të tjerë Cikloni në Greqi i ka marrë jetën një gruaje. Mediat greke shkruajnë se viktima e parë e motit të tërbuar ka mbetur n
Cikloni godet Greqinë: Varka me 50 migrantë humb kontrollin në det Cikloni “Ianos” godet ishujt e Greqisë. Një barke me rreth 50 migrantë ka humbur kontrollin ne zonën detare midis Katako
LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta dhe rrebeshe shiu Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe
Cikloni godet Greqinë, si do të ndikojë në Shqipëri (VIDEO) Që prej ditës së djeshme deti Jon dhe Peloponezi perëndimor janë goditur nga një ciklon mesdhetar. Sipas mediave greke,
A do t'a godasë gjatë natës Shqipërinë? Cikloni kapërcen Siçilinë Cikloni i parë i madh i vitit 2020 po i afrohet bregdetit tonë, por nuk pritet të ketë pasoja mbi Shqipërinë. Me shpe
Cikloni Mesdhetar godet pjesë të Italisë dhe niset drejt Greqisë: Dallgë mbi 6 metra! Një ciklon mesdhetar, i njohur gjithashtu si Medicane dhe i quajtur “Cassilda” po kalon Detin Jon dhe mund të ndikojë në
Cikloni i afrohet brigjeve të Jon-it, ndiqni LIVE nga sateliti zhvillimet këtu Greqia qendrore dhe ishujt në Jon janë vënë në gjendje alarm për shkak të ciklonit që pritet të godasë vendin duke fillu
Cikloni në Detin Jon, Drejtoria Detare paralajmëron përkeqësim të motit Edhe pse krijimi i ciklonit në ujërat e detit Jon nuk përbën rrezik serioz për Shqipërinë, Drejtoria e Përgjithshme Deta
Pritet të goditet nga cikloni Mesdhetar, Athina në alarm Cikloni që pritet të godasë Greqinë, i ka vënë njerëzit të gjithë në alarm. Siç raportojnë mediat greke, clikoni me e
ANALIZA/ Misteret se si u bë Mesdheu Lindor, "syri" i një cikloni gjeopolitik? Në mesin e muajit gusht, luftanijet turke dhe greke “shkëmbyen xixa” mes tyre në Mesdheun Lindor, duke rritur tensionet
Cikloni më i fuqishëm në Atlantik vret dy persona, sa e prekur është Shqipëria? Stuhia e fuqishme, e quajtur "Dennis" ka goditur Britaninë këtë fundjavë duke marrë jetën e dy personave. Cikloni ësh
Çmendet moti në Itali, cikloni sjell shkatërrim në Bolzano (VIDEO) Zonja e Bolzanos është duke u përballur me një mot të çmendur në këto momente. Mediat lokale flasin për një ciklon q