999 rezultate për

ciklon

Cikloni më i fuqishëm në Atlantik vret dy persona, sa e prekur është Shqipëria? Stuhia e fuqishme, e quajtur "Dennis" ka goditur Britaninë këtë fundjavë duke marrë jetën e dy personave. Cikloni ësh
Çmendet moti në Itali, cikloni sjell shkatërrim në Bolzano (VIDEO) Zonja e Bolzanos është duke u përballur me një mot të çmendur në këto momente. Mediat lokale flasin për një ciklon q
Gazetari: Poshtëruese, Veliaj riciklon mbetjet e Fullanit në krye të Tiranës Gazetari Bledi Mane ka reaguar pas vendimit per zgjedhjen e Toni Gogut si kryetar i këshillit bashkiak të Tiranës. Ma
Cikloni godet Indinë: 2 të vrarë, evakuohen mbi 1 milion të tjerë Një ciklon i fuqishëm ka goditur brigjet lindore të Indisë, mëngjesin e së premtes, me shira të furishëm dhe erëra të fo
Cikloni godet Australinë, dallgët frikësojnë banorët (FOTO LAJM) Një ciklon i dytë brenda 48 orëve ka ka sjellë me vete erëra shkatërruese dhe shira të rrëmbyeshëm në rajonet bregdetare
Katastrofë natyrore, cikloni shkakton 1 mijë viktima (FOTO LAJM) Organizata e Kombeve të Bashkuara ka reaguar së fundmi në lidhje me ciklonin që ka goditur Mozambikun dhe Malavinë, i ci
Reshjet tmerrojnë shtetin afrikan, 1 mijë të mbytur (VIDEO) Të paktën 1000 njerëz janë mbytur në Mozambik pasi një ciklon I fuqishëm kaploi vendin. Kanë kaluar tashmë katër ditë q
Cikloni shkakton dëme të mëdha në Durrës (VIDEO) Moti i keq ka shkaktuar dëme të mëdha financiare gjatë pasdites së djeshme në Shkozet të Durrësit duke shkatërruar disa
Mjegull e shi, si do të luhaten temperaturat e ajrit në Kosovë Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa në viset e ulëta do të ketë edhe mjegull. Vorbullat ciklonike nga Atla
Shijoni diellin dhe pushoni të qetë këtë të diel Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Moti çudit Kosovën Në ditët e fundjavës vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
LIVE/ Pamje të frikshme nga cikloni në Greqi: KËTU mund të ndiqni zhvillimet (VIDEO) Cikloni "Zorba" është përplasur sot me tokën greke duke goditur gadishullin e Peloponezit. Ndryshe nga sa ishte paras
Fundi i botës! Pamje apokaliptike nga cikloni "Zorba" në Greqi (FOTO LAJM) Cikloni "Zorba" ka goditur gjatë mëngjesit të sotëm furishëm Greqinë me erëra që shkojnë deri në 150 kilometra në orë. G
Dallgë 11 metra, cikloni i pazakontë tmerron Greqinë (VIDEO) Cikloni i pazakontë që ka goditur Greqinë në orët në vijim kanë shkaktuar situatë alarmi në vend. Edhe pse rreziku ë
Cikloni mesdhetar do godasë nesër Ballkanin Meteorologët kanë paralajmëruar se një ciklon tropikal mund të ndodhë nesër në brigjet e Greqisë. Erërat e forta do të v
Greqia në alarm, vjen furishëm cikloni mesdhetar (FOTO LAJM) Greqia është duke u përgatitur për t'u përballur me një situatë të jashtëzakonshme atmosferike pasi meteorologët kanë ko
Cikloni Aleksej i afrohet Maqedonisë, shi me erë dhe borë në viset malore Ngadalë po fillon të ndikojë në vend cikloni Aleksej mbi teritorin e vendit tonë dhe gjatë kësaj nate edhe mëngjesin e d
Dizajnerja riciklon çamçakëzët, i transformon në gjëra të pabesueshme (FOTO LAJM) Dizajnerja britanike Anna Bullus, ka nisur një mision për të ricikluar çamçakëzët e hedhur në rrugë, duke i transformuar
Këtë javë ka vetëm borë dhe shi Gjatë javës mot dinamik dhe i ndryshueshëm, me borë dhe shi Reshjet pritet të vazhdojnë edhe sot, e nëpër vise të ulëta
Cikloni në Madagaskar merr 25 jetë njerëzish Cikloni tropikal "Ava", i cili goditi Madagaskarin javën e kaluar, ka marrë 25 jetë dhe dhjetra persona llogariten si të