999 rezultate për

cigareve

Lajm i rëndësishëm për duhanpirësit, hiqen nga qarkullimi paketat Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Sh
Shqiptarët lanë cigaren apo Ahmetaj ngriti traun? Bie ndjeshëm importi i duhanit në Shqipëri Të dhënat e Ministrisë së Financave, të cilat nuk janë publikuar që nga gushti i vitit të kaluar por që u morën nga BIRN
Një gënjeshtër e madhe: Filtrat e cigareve nuk parandalojnë kancerin Filtrat plastike të cigareve janë ndotësi numër 1 i botës dhe nuk parandalojnë as kancerin, thotë CNN. Pipat dhe qese
Shqiptarët lënë duhanin, çfarë ka ndikuar? Importi i cigareve ka rënë me ritme më të shpejta se numri i duhanpirësve përgjatë dekadës së kaluar. Pirja e duhanit
Ndryshime të reja në janar, rritet çmimi i cigareve Në 1 Janar të vitit të ardhshëm akciza e duhanit do të rritet sërish. Në paketën fiskale që është duke përgatitur qev
Cigaret me çmime të reja Cigaret “Bos”, “Vest”, “Davidov” dhe “Rodeo” tani më kanë çmime të reja. Të gjitha llojet e cigareve “Bos” janë shtrenjt
A shiten letrat mbështjellëse të cigareve? (VIDEO) Letra me shkëlqim brenda paketës së cigareve nuk përmban asnjë metal të çmuar, si ar apo argjend. Mediet elektronike rez
Rreziku i cigareve elektronike, pasoja serioze që sjellin për shëndetin Produktet e reja elektronike që po përdoren për të zëvendësuar konsumin tradicional të duhanit duke përdorur djegien e a
Cigaret u shtrenjtuan me 30-40 lekë, si po mashtrohen qytetarët me çmimin Në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve u zhvillua një takim konsultativ me një përfaqësi të furnizuesve kryesorë të ci
Lajm shumë i keq për duhanpirësit: Ky është çmimi i ri për paketat Çmimet e cigareve u rriten masivisht këtë javë me rreth 15 për qind për paketë. Të gjitha pikat e shitjes me pakicë
Zbulohet kush është turku që priste 3 milionë paketa cigaresh në Durrës Zbardhet emri dhe fotografia e shtetasit turk që dyshohet se ishte pritësi i kontinierëve me 3 milionë e 50 mijë cigare
Për një muaj rriten çmimet e bukës, perimeve dhe cigareve Në muajin tetor të këtij viti janë rritur çmimet e ushqimeve në Kosovë, krahasuar nga muaji paraprak, tregojnë të dhënat
Papa Françesku jep urdhër për ndalimin shitjes së cigareve Shitja e cigareve në markete dhe dyqanin e mallrave pa taksa doganore në Vatikan do të ndalohet. Në një deklaratë ng
Zogjtë pinë cigare? Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën Zogjtë përdorin gjithçka që gjejnë në mjedis për të ndërtuar foletë e tyre. Ata që janë larg banesave njerëzore, mbiz
Zogjtë “pinë” cigare? Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën Zogjtë përdorin gjithçka që gjejnë në mjedis për të ndërtuar foletë e tyre. Ata që janë larg banesave njerëzore, mbiz
Rritet sërish çmimi i cigareve në Kosovë Pa asnjë paralajmërim, janë ngritur çmimet e disa llojeve të cigareve në Kosovë. Kjo s’është hera e parë që brenda këtij
Nesër rritet çmimi i të gjitha llojeve të cigareve Pronarët e supermarketeve thonë se janë lajmëruar që duke filluar nga dita e nesërme cigaret e të gjitha llojeve në Maq
DOKUMENTI/ Si bëhej kontrabanda e cigareve në Itali nga qeveria komuniste (FOTO LAJM) Për herë është publikuar një dokument i kontrabandës së cigareve (ka dyshime edhe për mallra të tjera) që zhvillonte sht
Rusia do të ndalojë shitjen e cigareve për personat që kanë lindur pas vitit 2015 Rusia po planifikon që të ndalojë shitjen e cigareve tek të gjithë personat që kanë lindur pas vitit 2015. Drafti i Mini
Kontrabanda e cigareve në regjimin komunist, si u vra skafisti italian në Vlorë A ka ekzistuar kontrabanda shtetërore e cigareve të prodhimit amerikan gjatë periudhës së komunizmit? Rrëfimet e dëshmit