999 rezultate për

cigareve

Raportohet vdekja e parë, e shkaktuar nga cigarja elektronike Një pacient ka humbur jetën pas luftës me sëmundjen e mushkërive, e cila iu shkaktua nga konsumimi i cigareve elektronik
Si të eliminojmë erën e cigareve nga veshjet Ne të gjithë e njohim atë arome që na ndjek nga pas në përfundim të një mbrëmjeje jashtë në bare, darke rreth zjarrit os
Sipas nje studimi, bishtat e cigareve po kthehen në rrezik për botën Bishtat e cigareve, ku miliarda prej tyre hidhen në tokë në tërë globin, ndalojnë rritjen e bimëve, zbuloi një grup eksp
E tmerrshme, shqiptari gjen foton e këmbës së prerë në paketën e cigareve Një shqiptar 60 vjeç u trondit pasi pa fotografinë e këmbës së tij të amputuar, që ishte përdorur në paketat e cigareve,
Studim, ka vetëm një arsye pse njerëzit nuk e lenë cigaren Konsumuesit e rregullt të cigareve janë të shumtë dhe shpesh është shumë e vështirë që të heqin dorë nga përdorimi i saj
Kapen 460 kg cigare të kontrabanduara Ekipet e Doganës së Kosovës, gjatë një operacioni të kontrollit në kuadër të parandalimit të kontrabandës, kanë gjetur d
Bosat e kontrabandës në veri fitojnë 40 milion euro në vit Sipas raportit të Iniciativës Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, nga aktivite
Një gënjeshtër e madhe: Filtrat e cigareve nuk parandalojnë kancerin Filtrat plastike të cigareve janë ndotësi numër 1 i botës dhe nuk parandalojnë as kancerin, thotë CNN. Pipat dhe qese
E kapi kanceri në mushkri, burri padit kompaninë e cigareve Një baba me kancer të fazës së fundit në mushkëri mund të padit ish kompaninë që i dha atij mijëra cigare falas, për të
Lajm i rëndësishëm për duhanpirësit, hiqen nga qarkullimi paketat Së shpejti, një paketë cigare nuk do të mund ta blesh dot në çdo dyqan lagje, apo supermarket, apo lokal. Ministria e Sh
Shqiptarët lanë cigaren apo Ahmetaj ngriti traun? Bie ndjeshëm importi i duhanit në Shqipëri Të dhënat e Ministrisë së Financave, të cilat nuk janë publikuar që nga gushti i vitit të kaluar por që u morën nga BIRN
Një gënjeshtër e madhe: Filtrat e cigareve nuk parandalojnë kancerin Filtrat plastike të cigareve janë ndotësi numër 1 i botës dhe nuk parandalojnë as kancerin, thotë CNN. Pipat dhe qese
Shqiptarët lënë duhanin, çfarë ka ndikuar? Importi i cigareve ka rënë me ritme më të shpejta se numri i duhanpirësve përgjatë dekadës së kaluar. Pirja e duhanit
Ndryshime të reja në janar, rritet çmimi i cigareve Në 1 Janar të vitit të ardhshëm akciza e duhanit do të rritet sërish. Në paketën fiskale që është duke përgatitur qev
Cigaret me çmime të reja Cigaret “Bos”, “Vest”, “Davidov” dhe “Rodeo” tani më kanë çmime të reja. Të gjitha llojet e cigareve “Bos” janë shtrenjt
A shiten letrat mbështjellëse të cigareve? (VIDEO) Letra me shkëlqim brenda paketës së cigareve nuk përmban asnjë metal të çmuar, si ar apo argjend. Mediet elektronike rez
Rreziku i cigareve elektronike, pasoja serioze që sjellin për shëndetin Produktet e reja elektronike që po përdoren për të zëvendësuar konsumin tradicional të duhanit duke përdorur djegien e a
Cigaret u shtrenjtuan me 30-40 lekë, si po mashtrohen qytetarët me çmimin Në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve u zhvillua një takim konsultativ me një përfaqësi të furnizuesve kryesorë të ci
Lajm shumë i keq për duhanpirësit: Ky është çmimi i ri për paketat Çmimet e cigareve u rriten masivisht këtë javë me rreth 15 për qind për paketë. Të gjitha pikat e shitjes me pakicë
Zbulohet kush është turku që priste 3 milionë paketa cigaresh në Durrës Zbardhet emri dhe fotografia e shtetasit turk që dyshohet se ishte pritësi i kontinierëve me 3 milionë e 50 mijë cigare